Policjanci z Obornik zatrzymali siedem osób podejrzanych o udział w brutalnym rozboju, do którego doszło wieczorem 17 lutego na terenie miasta. Napastnicy mieli wcześniej zaplanować atak, a jego ofiarą padł kierowca, którego pobito i pozbawiono samochodu wartego ponad 40 tysięcy złotych.
rozboj
Policjanci z Kalisza zajmujący się sprawami nieletnich zatrzymali nastolatka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do ujęcia sprawcy doszło niespełna dwa dni po zdarzeniu, które rozegrało się nocą w centrum miasta.
Policjanci z komisariatu Poznań – Nowe Miasto zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o próbę rozboju. Jeden z nich groził ofiarom maczetą.
Czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój trafiło do tymczasowego aresztu decyzją sądu. To efekt pracy funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Obornik, którzy w krótkim czasie ustalili sprawców, odzyskali skradzione rzeczy i natrafili na dodatkowy trop – znaczne ilości narkotyków.
Dwóch 18-latków zaatakowało 19-latka w styczniowy wieczór przy pętli Junikowo, pobiło go, groziło mu siekierą, a następnie okradło i pozostawiło na mrozie bez butów. Dzięki szybkiej pracy poznańskich policjantów sprawcy zostali zatrzymani, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.
Zwykłe ogłoszenie sprzedaży telefonu stało się początkiem brutalnego przestępstwa. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło na jednym z parkingów na Osiedlu Tysiąclecia. Trzeci z zatrzymanych odpowie za paserstwo i został objęty policyjnym dozorem.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Śrem zatrzymali 45-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o brutalny rozbój, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku. Mężczyzna zaatakował kobietę pod jednym z bloków na osiedlu Górnym w Śremie, uderzył ją w twarz i ukradł torebkę z pieniędzmi, telefonem oraz dokumentami.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie Sąd Rejonowy w Pleszewie zdecydował o zastosowaniu wobec 22-letniego mieszkańca Pleszewa tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie za handel i posiadanie środków odurzających oraz za rozbój.
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny rozbój. Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia na jednej z ulic miasta.
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali sprawców brutalnego rozboju, do którego doszło we wrześniu tego roku. Napastnicy wdarli się do mieszkania młodego mężczyzny, pobili go i okradli. Jak się okazało, każdy z zatrzymanych miał już wcześniej konflikt z prawem. Cała trójka trafiła do aresztu.













