Od czwartku, 8 sierpnia, należy spodziewać się utrudnień na ul. Naramowickiej, które potrwają do końca września. Ma to związek z budową kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego.
sciezka-pieszo-rowerowa
Rowerzyści i piesi mogą już korzystać z wyremontowanego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Niestachowskiej i Witosa. Inwestycja była odpowiedzią na głosy mieszkańców i została zrealizowana w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
Już jesienią będzie można korzystać z nowej alei spacerowej, która powstaje wzdłuż u. Skibowej. Zamontowana zostanie również mała architektura, w tym ławki i kosze na śmieci. Dla zmotoryzowanych wybudowane zostaną miejsca postojowe.
Zakończyły się prace remontowe w ciągu pieszo-rowerowego na ul. Witosa. O wiele bardziej komfortowa, a zarazem bezpieczniejsza droga jest już dostępna dla pieszych i rowerzystów.
W poniedziałek rozpocznie się remont ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Szeligowskiego. W pierwszym etapie w na odcinku od ul. Braille’a w stronę Tesco.
Wartostrada i Jezioro Maltańskie mają zostać połączone bezkolizyjnym przejazdem ścieżką pieszo-rowerową. Ma ona powstać w zrewitalizowanych podziemiach zabytkowej fortecznej Śluzy Cybińskiej, która istnieje od 1845 roku. Miasto musi jednak najpierw dojść do porozumienia z kurią, do której należy grunt.
Po pokonaniu wielu trudności technicznych udało się wykonać otwór pozwalający określić możliwość wykorzystania południowego przepustu Śluzy Cybińskiej na ścieżkę pieszo-rowerową - poinformowało na swojej stronie internetowej Miasto Poznań. Czyżbyśmy mieli doczekać się bezkolizyjnego łącznika terenów nadwarciańskich z Maltą?












