Sylwester Miejski z muzyką Anny Jantar

Natalia Kukulska w roli wokalistki i… jurora, a muzyka Anny Jantar jako motyw przewodni i znani poznańscy wokaliści wykonujący jej utwory w nowych aranżacjach – Miejski Sylwester 2014/2015 zapowiada się interesująco.

– To będzie niezwykły sylwester – zapewnił Paweł Marciniak, rzecznik prasowy prezydenta Poznania, prezentując gości Miejskiego Sylwestra 2014/2015.
– Chcemy pokazać, że fajna zabawa może być na dobrym poziomie – dodał Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa UMP. Chcemy też, żeby to był sylwester najbardziej poznański z możliwych.

I to dlatego bohaterką sylwestra będzie Anna Jantar. W przyszłym roku przypada sporo rocznic związanych z tą poznańską piosenkarką, między innymi rocznica urodzin i rocznica debiutanckiego koncertu. Dlatego na sylwestrowych koncertach usłyszymy jej piosenki, ale w nowych aranżacjach i wykonane przez twórców bardzo młodych, chociaż także tych z jej pokolenia. Nad całością od strony muzycznej czuwa Jacek Piskorz, kompozytor i aranżer większości utworów, a patronuje całości Natalia Kukulska, córka piosenkarki, która zresztą także wystąpi podczas tego koncertu.

– Bardzo się cieszę z tego pomysłu, to niezwykle miła inicjatywa rodzinnego miasta mojej mamy – mówiła Natalia Kukulska. – Na razie wstępnie wybraliśmy 25 utworów, które zostaną wykonane przez uznanych poznańskich wokalistów i wokalistki, ale będzie też trochę młodych, świeżych, ciekawych i znakomitych głosów.

Rozmowy jeszcze trwają, między innymi z Haliną Frąckowiak, Hanną Banaszak i Małgorzatą Ostrowską, a także Kasią K8 Rościńską i siostrami Melosik. Sama Natalia Kukulska wykona specjalnie zaaranżowany na tę okazję utwór Anny Jantar oraz swoje największe przeboje.
 
To nie jedyne atrakcje sylwestrowej nocy. Kolejną jest konkurs dla młodych artystów i zespołów.
– Nabór chętnych rozpoczął się już dziś, informacje można znaleźć na naszej stronie – mówiła Jadwiga Troczyńska z Estrady. – Po naborze nastąpi wstępna selekcja, bo mamy nadzieję na liczny udział zespołów, a 3 listopada ogłosimy listę zespołów, które się zakwalifikowały do prezentacji na żywo. Ta prezentacja nastąpi 8 listopada, a 10 listopada ogłosimy wyniki. Trzy zespoły otrzymają nagrody pieniężne (I miejsce – 3000 zł, II miejsce – 2000 zł, III miejsce – 1000 zł) i wystąpią na Sylwestrze Miejskim.

Oczywiście wszyscy uczestnicy konkursu będą musieli wykonać piosenki Anny Jantar w nowych aranżacjach.
– Te piosenki bardzo zyskują w nowych aranżacjach, są ponadczasowe – oceniła Natalia Kukulska.
– Mamy nadzieję, że zgłoszą się zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i że będą to ciekawe prezentacje – dodała Jadwiga Troszczyńska.

Sylwester Miejski tradycyjnie odbędzie się na placu Wolności, zespoły będą grać już od godziny 21, natomiast koncert główny rozpocznie się około 22. O północy nastąpi przerwa na życzenia i fajerwerki, a po nich rozpocznie się druga część koncertu, która potrwa mniej więcej 45 minut. Sylwester będzie kosztował 300 tysięcy złotych.