Więcej miejsc pracy w poznańskim Volkswagenie

Volkswagen Poznań utworzy blisko 900 nowych miejsc pracy przy produkcji nowej generacji Volkswagena Caddy. Samochód, który swoją światową premierę miał na początku lutego w Poznaniu został bardzo pozytywnie odebrany przez rynek. Na podstawie wstępnych prognoz Zarząd Volkswagena podjął decyzję o zwiększeniu zatrudnienia w poznańskiej fabryce.

Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. Co ciekawe, aż co piąty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni Volkswagen Poznań.
– To był dla nas dobry rok. Poza realizacją założonego programu produkcyjnego udało nam się sprawnie przygotować zakład do wprowadzenia do produkcji nowych modeli oraz rozpocząć budowę nowej fabryki we Wrześni – powiedział Jens Ocksen, prezes zarządu VW Poznań.

Volkswagen Poznań zainwestował ponad 23 miliony euro, by przygotować fabrykę do produkcji nowych modeli. Seryjna produkcja nowych generacji aut rozpocznie się pod koniec maja. Pierwsze prognozy rynkowe wskazują na bardzo dobry odbiór nowych wersji VW Caddy oraz VW Caddy Maxi i to dlatego Volkswagen Poznań zamierza zatrudnić nowych pracowników.
– Po światowej premierze Caddy oraz Caddy Maxi i wstępnych prognozach wiemy, że musimy zwiększyć zatrudnienie w naszej fabryce w Poznaniu – mówi Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Caddy w Poznaniu. –  Jeśli potwierdzą się prognozy zatrudnimy nawet 900 nowych pracowników.

Zatrudnienie blisko 900 nowych pracowników w stosunkowo krótkim czasie musi spowodować zmiany w zakresie organizacji czasu pracy i konieczność wspólnego wypracowania skutecznych rozwiązań w tym zakresie Zarząd poznańskiej fabryki Volkswagena doszedł już do porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie nowej organizacji czasu pracy.
– Cieszę się, że mogę oficjalnie poinformować, że wczoraj, po kilku rundach negocjacyjnych podpisaliśmy z przedstawicielami związków zawodowych stosowne porozumienie w tej sprawie – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagen Poznań. – Nowa organizacja czasu pracy pozwala nam racjonalnie planować rozwój przedsiębiorstwa na najbliższe lata.

W pierwszych dwóch miesiącach 2015 roku Volkswagen Poznań wyprodukował 30 847 aut. Wg. danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar wynik ten w tym okresie daje poznańskiej fabryce drugie miejsce w kraju pod względem ilości wyprodukowanych aut.  Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający ponad 7000 pracowników.