Opowiedzieli o ulubionych książkach po angielsku

29 listopada br. wypełniona po brzegi aula II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu stała się na moment sceną, na której swoją twórczością chwalili się młodzi miłośnicy czytelnictwa. Wszystko za sprawą konkursu zorganizowanego przez Renatę Urbaniak, bibliotekarkę oraz Joannę Ferenc-Szkopek nauczycielkę języka angielskiego z II LO przy współpracy z Wydziałem Anglistyki […]

29 listopada br. wypełniona po brzegi aula II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu stała się na moment sceną, na której swoją twórczością chwalili się młodzi miłośnicy czytelnictwa. Wszystko za sprawą konkursu zorganizowanego przez Renatę Urbaniak, bibliotekarkę oraz Joannę Ferenc-Szkopek nauczycielkę języka angielskiego z II LO przy współpracy z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie swoim patronatem objął Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydawnictwo Oxford. Zadaniem uczestników było 5-minutowe zaprezentowanie, po angielsku, głównych założeń wybranej przez siebie książki. Uczniowie występowali samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych zespołach, racząc publiczność wyszukanym słownictwem, oryginalnym podejściem do tematu i zaskakującą grą aktorską. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

I miejsce – Wojciech Grzegorek, Wojciech Domżalski, Cezary Czajka  z Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni prezentujący książkę Cecelii Ahern “Love, Rosie”.

II miejsce – Natalia Marendziak, Zuzanna Mikler ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych z Owińsk, które opowiadały o książce Sarah Crossan “One”. 

III miejsce- Michalina Szulc i Jan Pielesiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, którzy reklamowali książkę Terry’ego Pratchetta “Thief of time”.

Jury konkursowe zdecydowało się także przyznać wyróżnienia, którymi uhonorowani zostali: Angelika Owczarska, Julia Konik, Patryk Furmanowicz, uczniowie z XXXIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz Iga Nastkręt z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu i Jonasz Koperski, wychowanek I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.