Wyścig Kolarski i Festyn Rodzinny w weekend – tymczasowa zmiana organizacji ruchu

W najbliższy weekend ze względu na Międzynarodowy Wyścig Kolarski o puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz Festyn Rodzinny „Razem dla Rodziny”, nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu na terenie osiedla Krzyżowniki-Smochowice oraz na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

W sobotę, 27 maja, w godzinach 08:00-18:00 odbywać się będzie 19. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Podczas trwania zawodów, całkowicie ub częściowo wyłączone z ruchu będą ulice: Człuchowska, Lubawska, Brodnicka, Myśliborska i Santorska oraz wloty z ulic przylegających do trasy wyścigu.

Na skrzyżowaniu ul. Sianowskiej i Santockiej pojawi się śluza, a ruch poprzeczny będzie przepuszczany ręcznie przez Policję. Objazdy wyznaczono ul. Santocką, Suliszewską, Łupowską, Sianowską, Elbląską, Lubowską, Mazurską i Polanowską.

Z kolei w niedzielę, 28 maja, na kierowców czekają utrudnienia na Ostrowie Tumskim w związku z Festynem Rodzinnym „Razem dla Rodziny”. Od godziny 08:00 do 21:00 z ruchu wyłączone zostaną ulice w rejonie katedry oraz ul. Marii Panny. Obowiązywać tam będzie zakaz zatrzymywania się i postoju, nie będzie można wjeżdżać z ul. Zagórze na ul. Ostrów Tumski.

ZDM apeluje, by zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie, a także by usunąć pojazdy z miejsc, które oznaczone będą czasowymi znakami zakazu postoju.