Zwiedzanie fortyfikacji Poznania inaczej niż zwykle – trwają zapisy na Forteczny Rajd Rowerowy

Poznań znany jest ze swych fortyfikacji, które chętnie odwiedzane są przez poznaniaków i turystów chcących dowiedzieć się czegoś o historii tych miejsc. W najbliższą niedzielę będzie można zrobić to w nietypowy sposób – biorąc udział w Fortecznym Rajdzie Rowerowym.

Rajd organizowany jest przez Porozumienie dla Twierdzy Poznań oraz grupę PoPodziemiach.pl. Impreza ma promować Poznański Szlak Forteczny oraz fortyfikacje, jakie znajdują się w naszym mieście.

Trasa rajdu przebiegać będzie przez część obwodu Twierdzy Poznań, Poznańskim Szlakiem Fortecznym, a także Wartostradą, która przebiega niedaleko obiektów fortyfikacyjnych. Dystans, jaki trzeba będzie przejechać „tempem rekreacyjnym” wynosi ok. 16 kilometrów.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia z przewodnikiem czterech miejsc:

– Punkt oporu Miłostowo ze schronami z czasów I wojny światowej,
– Fort 4 – fort główny artyleryjski modernizowany pod koniec XIX wieku,
– Strzelnica garnizonowa z obiektami towarzyszącymi,
– “Skansen forteczny – Fort 4a – 1878 – 1945 r.”

Postoje na trasie przewidziane są przy omawianych obiektach, a także jeden długi oraz jeden krótki przy okazji zwiedzania. Na mecie na uczestników czeka odpoczynek przy ognisku.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, w godzinach 9:00-13:30. Obwiązują zapisy, które potrwają do 2 czerwca, a opłata rejestracyjna wynosi 20 złotych. Informacje o rejestracji dostępne tutaj.