Poznań Baroque w nowej formule. Pierwsze koncerty już w przyszłym tygodniu

Poznań Baroque zmienia w tym roku swoja formułę. Od 19 czerwca, co miesiąc odbywać się będą koncerty muzyki barokowej w różnych miejscach miasta. Wstęp na większość z nich jest bezpłatny.

Poznań Baroque organizowany jest od 2011 roku, wspierając zarówno młodych i początkujących, jak i starszych i doświadczonych artystów.

Pierwsze koncerty tegorocznej edycji już w najbliższy poniedziałek. W tym roku festiwal zmienia swoją formułę na rzecz comiesięcznych koncertów, które będą się odbywać w różnych miejscach Poznania. 19 czerwca, w kościele oo. Jezuitów, zagra zespół barokowy Kore oraz Michał Gondko.

„19 czerwca, na początek cyklu, razem z Kore i Michałem Gondko obchodzić będziemy 250 rocznicę śmierci Jerzego Filipa Telemanna, który powoli odzyskuje w panteonie barokowych kompozytorów należne mu miejsce. Jego twórczość ukazana zostanie w kontekście muzyki europejskiej – także polskiej, której był wielkim miłośnikiem i propagatorem”.

– Cezary Zych, dyrektor artystyczny Poznań Baroque

Tego samego dnia, poznaniacy będą mogli także posłuchać historii muzyki polskiej lutniowej i tego jak dużą popularnością cieszyła się w Europie na przełomie renesansu i baroku.

Program 19 czerwca (kościół oo. Jezuitów):

Godzina 19:30 – Muzyka orkiestrowa i koncertująca J.F. Telemanna, J.S. Bacha i J.M.Leclaira – zespół Kore

Godzina 21:00 – Polonica. Polskie ślady w europejskich antologiach muzyki lutniowej ok. 1600 – Michał Gondko