Ogród społeczny, miejsce na składowanie kajaków i nowy pawilon użytkowy – przetarg na realizację projektu „Szeląg Nowe Miejsce Kultury”

Do 7 sierpnia można składać oferty w przetargu na projekt i budowę miejsca aktywnego wypoczynku „Szeląg Nowe Miejsce Kultury”. Ma tam powstać m.in. ogród społeczny, całoroczny pawilon i miejsce na składowanie sprzętu wodnego.

W ramach projektu, powstać ma m.in. całoroczny pawilon o powierzchni użytkowej ok. 60-80 metrów kwadratowych oraz ogród społeczny. Ta druga inicjatywa jest szczególnie wyczekiwana przez wielu mieszkańców. Idea ogrodów społecznych staje się coraz popularniejsza wśród mieszkańców Poznania. To miejsca, w których nie tylko miasto się może „zazielenić”, ale także miejsca spotkań, uprawy świeżych warzyw i edukacji najmłodszych na temat m.in. sadzenia i dbania o rośliny.

Projekt przewiduje również budowę magazynu dla sprzętu ogrodniczego, a także miejsce na składowanie kajaków i innych jednostek pływających. Wykonawca będzie musiał także dokonać uporządkowania terenu, w tym także naprawy uszkodzonych podczas robót dróg, ścieżek, chodników i terenów zielonych.

Oferty można składać do 7 sierpnia, do godziny 10:00. Wykonawca będzie miał 119 dni od czasu podpisania umowy na realizację zlecenia.