Odwróciła uwagę seniorki, by ktoś mógł ją okarść. Policja szuka młodej kobiety

Policja poszukuje kobiety, która podejrzewana jest o udział w kradzieży z mieszkania seniorki na os. Jagiellońskim w Poznaniu. Straty zostały oszacowane na niemal 2800 złotych. Funkcjonariuszom udało się sporządzić portret pamięciowy podejrzanej.

Do zdarzenia doszło 15 września, około godziny 13:45, na os. Jagiellońskim. Około 25-letnia kobieta zapukała do mieszkania starszej kobiety prosząc o możliwość zostawienia torby dla sąsiadki.

Seniorka wpuściła kobietę i razem poszły do kuchni, gdzie podejrzana rozpoczęła rozmowę z mieszkanką. W pewnym momencie, starsza kobieta usłyszała hałas dochodzący z sąsiedniego pokoju, jednak nieznajoma przekonała ją, że to na pewno przeciąg.

Gdy po kilku minutach młoda kobieta opuściła mieszkanie, seniorka sprawdziła wszystkie pokoje i odkryła, że ktoś ukradł jej gotówkę, aparat fotograficzny oraz inne przedmioty. Łącznie, straty wyceniono na prawie 2800 złotych.

Policjantom udało się sporządzić portret pamięciowy podejrzanej. Osoby, które rozpoznają kobietę, proszone są o kontakt z policjantami z Nowego Miasta pod numerami telefonów 61 841 23 11 i 997 czynnymi całą dobę.

Jednocześnie, funkcjonariusze przypominają, by nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań i domów, szczególnie, gdy jesteśmy sami w lokalu.