Zaoferował seniorce pomoc, a potem ją okradł. Policja szuka złodzieja

Najpierw, zaoferował pomoc przy wniesieniu zakupów do mieszkania, a potem okradł starszą mieszkankę os. Przyjaźni w Poznaniu. Policja poszukuje złodzieja, który okradł seniorkę mająca problemy z poruszaniem się. Wizerunek podejrzanego został zarejestrowany przez kamerę monitoringu.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 12 lipca 2017 roku, na os. Przyjaźni w Poznaniu. Mężczyzna zaoferował starszej kobiecie pomoc przy wniesieniu siatki z zakupami do mieszkania. Gdy weszli do klatki schodowej, podejrzany zabrał seniorce torebkę z dokumentami, telefonem oraz pieniędzmi i uciekł.

Sprawca ma ok. 30-35 lat i 170 cm wzrostu. Jest przeciętnej budowy ciała, ma krótki ciemne włosy. Jak podaje policja, nie ma tatuaży ani innych cech szczególnych. W dniu zdarzenia ubrany był w szarą koszulkę z krótkim rękawem z zielonym napisem NIKE, długie jeansowe spodnie oraz sportowe czarne buty z białą podeszwą.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami pod numerami telefonów 61 841 46 11 i 997 czynnymi całą dobę.