Częściej i ze zmienioną trasą – zmiany w rozkładzie i trasie autobusów linii numer 49

Zmieniona trasa i więcej kursów to informacja, która ucieszyła mieszkańców Dębca, czyli zmiany planowane na linii numer 49. Od 2 stycznia, uruchomione zostaną również nowe przystanki, a czas przejazdu ma być krótszy, dzięki zrezygnowaniu z przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.

O zmianę od długiego czasu apelowali mieszkańcy, dlatego rady osiedli Świerczewo, Górczyn i Zielony Dębiec, wystąpiły do ZTM z oficjalnym wnioskiem.

Dzięki nowej trasie, autobusy linii autobusowej numer 49, będą omijały przejazdy kolejowe, co ma przyczynić się do zwiększenia punktualności kursowania oraz poprawy płynności ruchu. Pojazdy skierowane zostaną tunelem na ul. Czechosłowackiej.

Jednocześnie, zwiększy się częstotliwość kursowania linii. Od 2 stycznia, autobusy będą jeździć w dni robocze co 30 minut, a w soboty i dni świąteczne co 40 minut. To duża zmiana, ponieważ obecnie, od poniedziałku do niedzieli, autobusy jeżdżą co godzinę.

W związku z nową trasą, pojazdy nie będą się zatrzymywać na przystankach „Cedrowa” na ul. Racjonalizatorów oraz „Dębiec” na ul. 28 Czerwca 1956 roku. Uruchomione zostaną za to nowe przystanki:

– „Czechosłowacka Tunel”  na ul. Czechosłowackiej
– „Głuchowska” na ul. Ostatniej
– „Kalinowa” na ul. 28 Czerwca 1956 roku

Od 2 stycznia, autobusy linii numer 49 kursować będą trasą:

GÓRCZYN – Głogowska – Ostatnia – Bohaterów Westerplatte – Kołłątaja – Opolska – Jesionowa – Górecka – Czechosłowacka (tunel) – Łozowa – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC