The Underground Youth już za 2 tygodnie zachwyci poznańską publikę

Już za dwa tygodnie, 6 listopada, w Poznaniu pojawi się angielska grupa The Underground Youth, która gra psychodeliczny post-punk podbijając serca fanów muzyki na całym świecie.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Craiga Dyera. Artyści serwują słuchaczom dawkę połączenia psychodelicznych i melodyjnych dźwięków z post-punkowym klimatem. Ich muzyka przywołuje na myśl zarówno sentymentalne scenerie i kinowe pejzaże jak i surowe gitarowe brzmienia.

Obecnie grupa pracuje nad swoim dziewiątym albumem studyjnym. Choć powstała w Anglii, w Manchesterze, to przed wydaniem ósmej płyty muzycy przenieśli się do Berlina. Od 2012 roku regularnie koncertują po świecie, a ich koncerty często się wyprzedają.

Szczególnie mocno cenieni są za występy festiwalowe, ale te klubowe także mają niezwykły klimat, o czym polska publiczność będzie się mogła przekonać dwukrotnie – 5 listopada w Hydrozagadce w Warszawie oraz 6 listopada w Klubie Pod Minogą w Poznaniu.

W skład zespołu na żywo wchodzą obecnie Craig Dyer (wokal, gitara) Olya Dyer (perkusja) Max James (gitara basowa) i Leonard Kaage (gitara).

Bilety dostępne są online oraz w sieciach Media Markt, Empik i Saturn.