8. Poznański Festiwal Podróżniczy Na Szage

W czwartek rozpocznie się 8. edycja Poznańskiego Festiwalu Podróżniczego Na Szage! Do niedzieli, 3 lutego, w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu będzie można spotkać podróżników, globtroterów i obieżyświatów.

Festiwal NA SZAGE, który po raz pierwszy odbył się w stolicy Wielkopolski blisko 7 lat temu, przygotowany zostanie przy współpracy Stowarzyszenia „Na Szage!” z Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego i Studenckim Kołem Naukowym Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza. Zaplanowano między innymi prezentacje relacji z wypraw, warsztaty i spotkania z autorami książek podróżniczych.

Pierwsza z atrakcji zorganizowanych w ramach przedsięwzięcia odbędzie się już w czwartek o godzinie 10:00. Rozpocznie się wtedy tematyczna gra miejska, która trwać będzie do godziny 14:00. Otwarcie festiwalu nastąpi o godzinie 14:30, a tuż po nim, o godz. 15:00 zgromadzeni zobaczą pierwszą prezentację pod tytułem „Odkryć Europę pociągiem – Discover EU”, którą przygotuje Tymon Pastucha.

Podczas trwającego 4 dni festiwalu zainteresowani między innymi wysłuchają prelegentów i poznają ich wyjątkowe historie, wezmą udział w spotkaniach w klubie festiwalowym i rozmowach z autorami książek, obejrzą film „Untamed Romania” i zapoznają się z ekspozycją autorstwa Magdaleny Kwiatkiewicz pod tytułem „Królestwo Mustang”.

Wydarzenia będą odbywać się w Auli AWF przy ulicy Królowej Jadwigi 27/39. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Poznańskiego Festiwalu Podróżniczego Na Szage! na facebooku.