“Hello Brother Hello Sister” – demonstracja solidarnościowa na Placu Wolności w sobotę

Dwa tygodnie temu podczas zamachu w Nowej Zelandii zginęło 50 osób. Masakra nastąpiła podczas modlitwy w meczecie. Pierwsze słowa jakie skierowała ofiara do zamachowca brzmiały: „Hello Brother”. Z takim przesłaniem do wszystkich poznaniaków chcą zwrócić się organizatorzy demonstracji. Protest ma wyrazić poparcie dla wszystkich prześladowanych ze względu na pochodzenie, religię, kolor skóry, orientację seksualną, klasę […]

Dwa tygodnie temu podczas zamachu w Nowej Zelandii zginęło 50 osób. Masakra nastąpiła podczas modlitwy w meczecie. Pierwsze słowa jakie skierowała ofiara do zamachowca brzmiały: „Hello Brother”. Z takim przesłaniem do wszystkich poznaniaków chcą zwrócić się organizatorzy demonstracji. Protest ma wyrazić poparcie dla wszystkich prześladowanych ze względu na pochodzenie, religię, kolor skóry, orientację seksualną, klasę społeczną.

Demonstrujący wyrażą także w ten sposób swój przeciw wobec przemocy, bez względu na to kto i w czyim imieniu jej dokonuje.

„My, muzułmanki i muzułmanie, osoby wierzące i nie wierzące, mieszkanki i mieszkańcy Poznania, stajemy ramię w ramię z ofiarami brutalnych ataków, których jedynym celem jest szerzenie bezsensownej nienawiści i rozbijanie naszej jedności.”

organizatorzy manifestacji

Organizatorzy chcą także w trakcie wydarzenia podzielić się chlebem i dobrym słowem, a także porozmawiać , powiedzieć o strachu i nadziei. Protest ma za zadanie znaleźć sposób na przezwyciężenie przemocy i nienawiści w społeczeństwie.

Początek demonstracji na Placu Wolności w sobotę 30 marca od godziny 12:00. Organizatorami wydarzenia są Muzułmańskie Centrum Kulturalno Oświatowe oraz stowarzyszenie Poznań Wolny od Nienawiści.