Poznań w ostatnim dniu majówki – jak spędzić niedzielę?

Z pewnością warto skorzystać z kolejnego dnia akcji “Poznań za pół ceny“. Wiele atrakcji dostępnych jest w za darmo lub w o wiele niższych niż zwykle cenach. W ofercie znajdują się zarówno zniżki w restauracjach i kawiarniach, jak i w instytucjach kultury, rekreacji, sportu czy zabawy. Bilety wstępu dostępne są w cenach nawet o 50% […]

Z pewnością warto skorzystać z kolejnego dnia akcji “Poznań za pół ceny“. Wiele atrakcji dostępnych jest w za darmo lub w o wiele niższych niż zwykle cenach. W ofercie znajdują się zarówno zniżki w restauracjach i kawiarniach, jak i w instytucjach kultury, rekreacji, sportu czy zabawy. Bilety wstępu dostępne są w cenach nawet o 50% niższych.

Szczególnie zauważalnym wydarzeniem w mieście będzie dziś charytatywny bieg Wings for Life World Run Poznań. To wyjątkowa impreza sportowa organizowana w tym samym czasie w różnych miastach na świecie, w celu zbierania funduszy na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Co ciekawe, to bieg, w którym zawodnicy nie chcą dobiec do mety. Wręcz przeciwnie – uciekają przed nią i to dosłownie. Metę stanowi bowiem specjalny samochód pościgowy, który wyrusza w “pogoń” za zawodnikami 30 minut po ich starcie. Za kierownicą nietypowej mety po raz kolejny zasiądzie Adam Małysz.

Lubiących spędzać czas aktywnie z pewnością ucieszy fakt, że mogą skorzystać z obiektów sportowych POSiR.

Poznań można zwiedzać także z pokładu zabytkowego tramwaju turystycznego. Co ważne, z uwagi na bieg Wings for Life, przez cały dzien nie będzie kursować turystyczna linia auotbusowa numer 100. Dostępny będzie za to tramwaj wodny, który pozwala na poznanie Poznania z perspektywy rzeki.

Niedziela to także ostatni dzień by skorzystać z Majówki w Zoo, która dziś upłynie pod znakiem Dnia Szczęśliwego Niedźwiedzia. Z tej okazji, w godzinach 11:00-14:00 na odwiedzających czekać będą gry, konkursy i opowieści. Wszystko to dostępne na Tarasie Azylu Niedźwiedzi Bruntanych. Ponadto przygotowano także opowieści i pokazowe karmienia pozostałych zwierząt.

Chwilę odpoczynku, a także zabawy przy muzyce zapewni kolejny dzień na KontenerArt.