Remont stadionu lekkoatletycznego i drogi dojazdowej na Golęcinie – utrudnienia

Jak informują POSiR, w sobotę, 8 czerwca, rozpocznie się układanie nawierzchni poliuretanowej oraz mycie bieżni i malowanie linii na bieżni. Od początku maja na obiekcie trwają prace obejmujące: – modernizację zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników,– modernizację rowu z wodą,– budowę rzutni do pchnięcia kulą,– modernizację skoczni do […]

Jak informują POSiR, w sobotę, 8 czerwca, rozpocznie się układanie nawierzchni poliuretanowej oraz mycie bieżni i malowanie linii na bieżni. Od początku maja na obiekcie trwają prace obejmujące:

– modernizację zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników,
– modernizację rowu z wodą,
– budowę rzutni do pchnięcia kulą,
– modernizację skoczni do skoku wzwyż,
– modernizację skoczni do skoku w dal i trójskoku

Równocześnie ze stadionem lekkoatletycznym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji remontują drogę łączącą ul. Warmińską z jeziorem Rusałka. W poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się układanie nawierzchni asfaltowej, co oznacza konieczność zamknięcia przejazdu.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rekomendują dojazd ulicą Warmińską do Stadionu Żużlowego. Rowerzyści oraz piesi zmierzający na stadion lekkoatletyczny oraz w kierunku Rusałki od wiaduktu pod ul. Niestachowską mogą dodatkowo skorzystać z alternatywnej drogi wzdłuż ul. Niestachowskiej, a następnie nasypu kolejowego (patrz mapka).
Prace przy modernizacji stadionu oraz drogi mają się zakończyć 19 czerwca.