Trzech chętnych do zmodernizowania kompleksu sportowego na Winogradach

Poznańskie Inwestycje Miejskie weryfikują złożone oferty przetargowe na wykonawcę modernizacji kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Winogradach. Do przetargu zgłosiło się trzech chętnych.

Modernizacja kompleksu obejmie m.in. budowę nowych boisk do siatkówki i koszykówki. Zniszczona ponad 100-metrowa bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal zostaną usunięte, a w ich miejsce pojawi się obiekt łączący obie te funkcje.

Nawierzchnia asfaltowa parkingu zostanie wymieniona, powstaną nowe miejsca postojowe dla samochodów, a także stojaki rowerowe. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie sieć chodników wraz z miejscami do odpoczynku i zielenią.

Do przetargu ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie zgłosiły się trzy firmy. Jedna z nich zadeklarowała wykonanie prac za kwotę niższą niż ta, jaką na ten cel chce przeznaczyć zamawiający. Pozostałe dwie swoje prace wyceniły drożej.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert.

Po modernizacji kompleks ma służyć jako baza sportowa dla dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 66, a także jako miejsce aktywności fizycznej i integracji pozostałych mieszkańców.

Wykonawca będzie miał około 4 miesięcy wykonanie prac od momentu podpisania umowy.