Studio Browar Piątek

Piątek to nie tylko “mały początek weekendu”, ale także kolejny odcinek programu Studio Browar Piątek. Dziś porozmawiamy m.in. o kolejnej odsłonie Być Kobietą On Tour, 16. urodzinach Starego Browaru, szczepieniach i kolejkach do lekarzy, a także o rozwoju poznańskiego lotniska Ławica i ofercie dla pasażerów.

Już o godzinie 17:00 prowadząca Joanna Małecka zaprosi widzów na kolejne spotkanie ze Studiem Browar Piątek. Kogo dziś będzie gościć i o czym porozmawia?

Będzie o tym, co kojarzy się z jesienią, jednak tym razem nie będą to liście spadające z drzew czy spacery połączone z grzybobraniem, a mniej przyjemna rzecz, czyli sezon rosnącej liczby zachorowań na grypę. Anna Majewska-Gruszka z Med Familia opowie o szczepieniach i ich skuteczności oraz faktach i mitach jakie są z nimi związane, a także o kolejkach do lekarza rodzinnego, które w wielu przychodniach bywają nieodzownym elementem miejscowej służby zdrowia.

By uciec od jesiennej chandry i ochłodzenia, można przenieść się myślami do przyszłorocznych wakacji. Z prezesem portu lotniczego Poznań – Ławica, Mariuszem Wiatrowskim omówimy najnowsze zapowiedzi touroperatorów, którzy planują uruchomienie ponad 40 kierunków czarterowych z Ławicy w przyszłym roku, w tym m.in. kilku atrakcyjnych nowości dla podróżnych. Joasia porozmawia z prezesem również o przyszłych inwestycjach lotniska i tym, jakie usprawnienia dla pasażerów wprowadzono w ostatnim czasie.

Będzie również o świętowaniu „sweet sixteen”, choć w o wiele bardziej gustownym i atrakcyjnym wydaniu. Swoje 16. urodziny obchodzi w tym roku Stary Browar, jeden z symboli Poznania. Marta Kabsch przedstawi atrakcje, jakie przygotowano z okazji jubileuszu. Choć urodziny dopiero za miesiąc to wydarzeń przygotowano tyle, że świętowanie zaczyna się o wiele wcześniej. Jedną z urodzinowych atrakcji będzie koncert Kasi Nosowskiej, który odbędzie się już jutro! Co jeszcze zaplanowano?

Mówiąc o pomysłach na sobotę, 5 października, nie sposób nie wspomnieć o projekcie Być Kobietą On Tour, czyli wyjątkowego wydarzenia, który został zainicjowany przez Martę Klepkę, na co dzień dyrektor Hotelu Blow Up Hall, która zaprosiła do współpracy wyjątkowych prelegentów i od kilku lat z sukcesem pomaga we wzajemnym wspieraniu się kobiet w dążeniu do sukcesów i udowadnianiu, że wbrew stereotypom, kobietom daleko do bycia „słabą płcią”. O tym, jak jednorazowa konferencja, podczas której można było wymienić się doświadczeniami, uczyć od siebie nawzajem i wysłuchać inspirujących mówców stała się projektem, w który zaangażowali się także znani ludzie świata biznesu, filmu, polityki, telewizji czy muzyki opowie pomysłodawczyni, Marta Klepka wraz z Dorotą Wellman, uznawaną przez część Polek za wzór do naśladowania i inspirację w życiu codziennym i zawodowym.

Początek programu Studio Browar Piątek już o godzinie 17:00