“Znani nieznani. Polacy światu” – wyjątkowa wystawa na lotnisku Poznań-Ławica

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek, podczas podpisania porozumienia ws. pomocy repatriantom. W wydarzeniu uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Na specjalnie przygotowanych planaszach ukazano sylwetki 44 Polaków, którzy musieli opuścić ojczyznę i udać się do Kazachstanu, na Syberię, do USA, Kanady, Peru czy Ekwadoru, a tam osiągnęli sukces w dziedzinie naukowej, biznesowej, artystycznej czy […]

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek, podczas podpisania porozumienia ws. pomocy repatriantom. W wydarzeniu uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Na specjalnie przygotowanych planaszach ukazano sylwetki 44 Polaków, którzy musieli opuścić ojczyznę i udać się do Kazachstanu, na Syberię, do USA, Kanady, Peru czy Ekwadoru, a tam osiągnęli sukces w dziedzinie naukowej, biznesowej, artystycznej czy postępu technicznego. To Polacy, którzy zapisali się w historii świata, jednak często nie istnieją w świadomości ludzi jako osoby pochodzenia polskiego.

Inicjatywa ma nie tylko przybliżyć ich sylwetki, ale także uświadomić Polakom, jak wielu znanych twórców, odkrywców czy osób biznesu związanych jest z państwem polskim.

Wystawa dostępna jest w hali check-in na poznańskim lotnisku. Można ją oglądać do 23 października 2019 roku.