Uczniowie od wiosny czekają, by wypróbować nową salę gimnastyczną. Od września w końcu będą mieli do tego okazję

Prace budowlane zakończono w marcu, a w kwietniu uzyskano pozwolenia na użytkowanie. Niestety, uczniowie nie mieli jeszcze okazji zobaczyć i skorzystać z nowej sali – z uwagi na pandemię koronawirusa, zajęcia były zawieszone. Od nowego roku szkolnego będą jednak mogli uczestniczyć w odbywających się tam zajęciach sportowych. Co ważne, obiekt będzie służył nie tylko im, […]

Prace budowlane zakończono w marcu, a w kwietniu uzyskano pozwolenia na użytkowanie. Niestety, uczniowie nie mieli jeszcze okazji zobaczyć i skorzystać z nowej sali – z uwagi na pandemię koronawirusa, zajęcia były zawieszone.

Od nowego roku szkolnego będą jednak mogli uczestniczyć w odbywających się tam zajęciach sportowych. Co ważne, obiekt będzie służył nie tylko im, ale także okolicznym mieszkańcom.

Na sali powstało boisko o wymiarach 24x18m, z możliwością podziału kurtyną na dwa mniejsze. Do dyspozycji użytkowników będą rówież cztery zespoły szatniowe z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera.

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowy łącznik.