Zimowe obserwacje, czyli co się dzieje w przyrodzie w czasie zimy

W czasie ferii dzieci… obserwują przyrodę. Nie trzeba wyjeżdżać, by spędzić czas wolny w ciekawy sposób. Wydział Gospodarki Komunalnej UMP zachęca najmłodszych poznaniaków do udziału w konkursie plastycznym, poświęconym przyrodzie w czasie zimy.

Choć z uwagi na obostrzenia sanitarne tegoroczne ferie w mieście nie są tak wypełnione atrakcjami, jak w poprzednich latach, to nie oznacza to, że dzieci w Poznaniu się nudzą. Poza ofertą różnych instytucji i szkół, można również… zobaczyć co dzieje się wokół. Na co dzień, wiele osób, zarówno dzieci jak i dorosłych, nie zwraca uwagi na różne aspekty przyrody. Wydział Gospodarki Komunalnej UMP chce to zmienić.

Dzieci w wieku 6-10 lat zachęcane są do wzięcia udziału w konkursie “Moje zimowe obserwacje”. Zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej, na której uwiecznią otaczającą ich przyrodę np. podczas rodzinnego spaceru czy obserwacji z okna. To np. jedzące ptaki i karmiące młode, gonitwa wiewiórek, gromadka ptaków prowadząca ożywioną dyskusję na parapecie czy gzymsie czy miejskie wolno żyjące koty, których zachowania w czasie zimy różnią się od tych w pzoostałych miesiącach. Pomysłów z pewnością dzieciom nie zabraknie, zwłaszcza, gdy poobserwują otaczającą ich przyrodę. To ciekawa zabawa także dla dorosłych, którym w codziennym zabieganiu często brakuje chwili na spokojny spacer i rozejrzenie się wokół.

Do wykonania prac można wykorzystać różne techniki plastyczne, w tym m.in. kredki i farby.

Konkurs skierowany jest do dzieci mieszkających na terenie Poznania. Na wykonanie i przesłanie pracy mają czas do 17 stycznia, czyli aż do końca ferii. 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się na stronie Wydziału Gospodarki Komunalnej. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat samego konkursu.