Nastoletni bracia walczą o życie po wypadku na DK11. Są wstępne ustalenia dot. przebiegu zdarzenia

Dwoje nastolatków z Wielkopolski walczy o życie w szpitalach po wypadku, do jakiego doszło na DK11 w miejscowości Piaski. Motorower, którym podróżowali zderzył się z samochodem ciężarowym. Widok na miejscu zdarzenia służby określają jako „makabryczny”.

Do wypadku doszło około godziny 19:00 na DK11 w miejscowości Piaski w Wielkopolsce, na prostym odcinku drogi. Bracia w wieku 17 i 14 lat, mieszkańcy powiatu kępińskiego, podróżowali motorowerem, który w pewnym momencie zderzył się z samochodem dostawczym, którym kierował 38-latek z gminy Byczyna w województwie opolskim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, nastolatkowie jechali w kierunku Kępna, gdy kierujący samochodem dostawczym chciał skręcić na parking. Policja wskazuje, że „istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna wymusił pierwszeństwo”. Szczegóły zdarzenia będą jeszcze wyjaśniane, dlatego na razie służby podkreślają, że sprawca nie został jednoznacznie określony.

Nastolatkowie w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitali. Starszy z chłopców jest w ciężkim stanie na oddziale chirurgii dziecięcej w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie trafił z wielonarządowym urazem.

Z kolei w Kaliszu trwa walka o życie młodszego z braci, który w bardzo ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie. Zabezpieczono m.in. monitoring z pobliskich fabryk.