Żyrafy z poznańskiego zoo już na nowym wybiegu

Żyrafy z poznańskiego zoo są już w nowym domu! Przeprowadzka na nowy wybieg, który powstał na terenie Nowego Zoo wymagała zaangażowania doświadczonych specjalistów i była zadaniem bardzo wymagającym pod względem logistycznym.

 

Na terenie Nowego Zoo powstał nowy obiekt, czyli wybieg żyraf i nosorożców, który zapewni zwierzętom jeszcze lepsze warunki niż obecne przez cały rok. Zyskają także zwiedzający, którzy będą mogli podglądać ich życie również zimą.

Przeprowadzka żyraf do nowego domu była zadaniem bardzo trudnym logistycznie. Zoo poprosiło o pomoc doświadczoną ekipę transportową z Zoo Dvur Kralove, by zapewnić zwierzętom jak największy komfort i jak najmniej stresu.

Po zakończonej akcji żyrafy odpoczywają i zapoznają się z nowym otoczeniem. Muszą nauczyć się m.in. przechodzić do poszczególnych pomieszczeń, w tym do boksów w stajni, na wybiegi zewnętrzne czy też wybieg wewnętrzny. Proces ten może potrwać nawet kilka tygodni.

Za kilka tygodni na nowym wybiegu zamieszkają również nosorożce.

Na razie dom żyraf i nosorożców jest jeszcze niedostępny dla zwiedzających. Ogród chce zapewnić zwierzętom jak największy komfort i spokój.