Bracia Collins pojawili się w Poznaniu

Bracia Rafał i Grzegorz Collins dotarli do Poznania w ramach swojej trasy, podczas której pomagają w zbiórce funduszy na nierefundowaną terapię genową dla chorej na SMA Amelki Gmyrek. Wyruszyli z Sopotu kilka dni temu nie w luksusowych samochodach, z którymi są kojarzeni, ale na rowerach. Dziś zachęcali do pomocy poznaniaków, razem z m.in. prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem.

Amelka Gmyrek z Legnicy wymaga pilnej terapii genowej, która kosztuje prawie 9 mln złotych. To kwota niezwykle trudna do uzbierania dla rodziny dziewczynki, a sama terapia nie jest nawet częściowo refundowana.

Uruchomiono zbiórkę, w ramach której zbierane są fundusze. Włączyła się do niej m.in. Fundacja Braci Collins, którzy postanowili w nietypowy sposób zachęcać innych do pomocy. Kilka dni temu, 25 sierpnia, wyruszyli na rowerach z Sopotu w 5-dniową trasę do Legnicy.

Akcję nazwali„Wyścigiem z Czasem”, ponieważ dla dziewczynki ważny jest każdy dzień. Wymagana terapia genowa może być stosowana tylko do momentu, gdy dziecko nie przekroczy wagi 13,5 kg. Czasu na podanie leku jest więc coraz mniej.

Dziś pojawili się w Poznaniu, w Starym Browarze, gdzie zachęcali do wsparcia zbiórki. Jak przyznali, zaczynają odczuwać trudy ponad 500 km trasy, a dzisiejszy odcinek był najdłuższym do tej pory. Podkreślili jednak, że cel jest szczytny, a każdy dzień uczy ich czegoś nowego.

Na miejscu pojawili się nie tylko fani Braci Collins, ale także m.in. Jacek Jaśkowiak, który na miejsce również przyjechał rowerem.

Zbiórka dla Amelki dostępna jest poprzez portal Siepomaga.