Remont chodnika na ul. Mickiewicza zakończony niemal miesiąc wcześniej niż zakładano

Piesi na ul. Mickiewicza mogą już korzystać z wyremontowanego chodnika. Dzięki temu jest wygodniej i bezpieczniej, a okolica zyskała na estetyce.

 

Remont przeprowadzono na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Poznańskiej po wschodniej stronie ulicy oraz po zachodniej między ul. Krasińskiego a Poznańską.

Stara, mocno zniszczona nawierzchnia została ściągnięta, a następnie wyrównano podłoże i ułożono nową.

Główną część wykonano z jasnych płyt o wymiarach 20×20 cm, natomiast po bokach ułożono kostkę typu „czapka biskupa”, a dalej mniejszą kostkę w kolorze grafitowym. Dzięki temu nawiązano do nawierzchni na sąsiednich ulicach, co pozytywnie wpływa na poziom estetyki w okolicy.

Zakończenie prac planowane było na 30 listopada, jednak udało się oddać inwestycję wcześniej, już na początku miesiąca. Prace kosztowały ok. 700 tysięcy złotych i zostały sfinansowane ze środków z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Dzięki realizacji remontu piesi mogą teraz poruszać się po równej nawierzchni, która jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Chodnik prowadzi m.in. do przystanków komunikacji publicznej, szpitala, sklepów i punktów oraz lokali usługowych i gastronomicznych.