Mieszkańcy Dębca mogą już korzystać z nowego chodnika. Kosztował niemal 200 tysięcy złotych

Dojście do Przedszkola nr 188 w rejonie ul. Błogosławionej Poznańskiej Piątki jest już wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zakończyły się prace przy budowie połączenia między ulicą, przedszkolem, powstającym kościołem i chodnikiem, który stanowi dojście do Parku Bambrów Poznańskich.

 

Chodnik powstał w miejscu dotychczasowej gruntowej ścieżki, z której korzystali mieszkańcy. Połączył ul. Błogosławionej Piątki Poznańskiej z drogą do Parku im. Bambrów Poznańskich. Zyskali przede wszystkim najmłodsi, ponieważ ścieżka stanowi dojście do Przedszkola nr 188, ale wkrótce będą ją pokonywać także wierni w drodze do powstającego w pobliżu kościoła. Wygodniej jest również mieszkańców bloków przy ul. Orzechowej i innych w tej części osiedla.

To nie tylko równa, estetyczna ścieżka, po której bezpieczniej i wygodniej chodzić. Piesi nie muszą się już martwić błotem, kałużami czy piachem na gruntowej drodze.

Nową nawierzchnię wykonano z betonowej kostki brukowej. Prace kosztowały niemal 200 tysięcy złotych i zostały częściowo pokryte ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla ZIelony Dębiec.