Poznański Taksówkarz Roku – ruszyły zgłoszenia do 4. edycji konkursu

Wyróżnienie tych, którzy dbają o komfort pasażerów i jakość świadczonych usług – rozpoczyna się 4. edycja konkursu Poznański Taksówkarz Roku. Na inaugurację tegorocznej edycji zaproszono wyjątkowego gościa – Mieczysława Hryniewicza, aktora znanego m.in. z roli w serialu „Zmiennicy”, w którym grał taksówkarza.

 

Konkurs ma na celu wyróżnienie taksówkarzy, którzy dbają o wysoką jakość oferowanych usług. To także forma podziękowania za ich pracę i zaangażowanie.

Jak zauważa Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, taksówki są wciąż popularnym środkiem transportu w mieście. Obecnie w stolicy Wielkopolski działa ok. 7,5 tysiąca taksówkarzy.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji będą przyjmowane do 16 czerwca. Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody. W jaki sposób będą wybrani ci najlepsi?

Każdy uczestnik będzie musiał wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testu kwalifikacyjnego. Obejmie on przepisy regulujące transport drogowy taksówką oraz wiedzę o zabytkach i atrakcjach w Poznaniu.

Następnie, w drugim etapie, sprawdzone będą umiejętności kierowania pojazdem podczas jazd na torze Skoda Autodrom Poznań. Kierowcy będą musieli przejechać samochodem na czas i wykonać próby sprawnościowe. Do drugiego etapu zakwalifikowanych będzie 10 osób, które uzyskają największą liczbę punktów w teście wiedzy.

Nagroda oraz tytuł „Poznańskiego Taksówkarza Roku” trafi do osoby, która zdobędzie największą liczbę punktów podczas obu etapów. Osoby na kolejnych dwóch miejscach otrzymają wyróżnienia.

Na inauguracji tegorocznego naboru pojawił się Mieczysław Hryniewicz, aktor znany m.in. z roli taksówkarza w kultowym serialu „Zmiennicy”. Jak podkreślił zachęcając do udziału w plebiscycie, warto korzystać z takich konkursów, ponieważ pomagają one w dążeniu do bycia najlepszym w swoim fachu.

Zgłoszenia możliwe są na trzy sposoby:

– osobiście – wypełniony wniosek należy wrzucić do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej znajdującej się w holu budynku Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404

– korespondencyjnie – wysyłając dokumenty na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań z dopiskiem “Poznański Taksówkarz Roku”

– elektronicznie – wypełniając formularz w formie online

Wszelkie informacje dodatkowe oraz formularze dostępne są online.