Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory Maltanki

Nadchodzi wyjątkowy weekend dla miłośników historii i techniki. W dniach 27 i 28 maja, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu organizuje kolejne Dni Pary. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia, zabytkowy parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku, najstarszy działający parowóz w Polsce, ponownie pojawi się na torach Parkowej Kolejki Maltanka.

 

Kolejka Maltanka to popularna atrakcja Poznania, zwłaszcza dla najmłodszych pasażerów. Przyjazny transport wąskotorowy zapewnia dotarcie z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich i Nowego ZOO, umożliwiając przy tym podziwianie urokliwych widoków jeziora Malta i jego licznych atrakcji.

Jest to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm, która przyciąga nie tylko dzieci, ale także entuzjastów kolejnictwa.

W sezonie 2023, Kolejka Maltanka kursuje codziennie. W dni powszednie składy odjeżdżają co godzinę, natomiast w weekendy oraz święta – co 30 minut (od godz. 10:00 do 19:00).

W najbliższy weekend specjalny skład z parowozem Borsig Bn2t będzie odjeżdżał o pełnej godzinie ze stacji Maltanka, a po pół godziny później – ze stacji Zwierzyniec.