Niedzielne Spacery Wildeckie z WILdzianami

Organizatorzy z Wildeckiej Inicjatywy Lokalnej WILdzianie zapraszają mieszkańców na kolejną odsłonę Niedzielnych Spacerów Wildeckich. Pierwsze spotkanie odbędzie się już jutro, 28 maja, i oferuje uczestnikom okazję do odkrycia bogatej historii i fascynującej geografii jednej z najstarszych dzielnic Poznania – Wildy.

 

Spacery rozpoczną się od geograficznego i historycznego początku dzielnicy – od dawnej Bramy Wildeckiej, aż do Rynku Wildeckiego. Program obejmuje opowieści o historii dzielnicy, od średniowiecznych wsi do momentu włączenia do miasta Poznania.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać najstarszy wildecki budynek, szkołę przy Różanej, willę Bajerleina, a także urokliwe Poplińskie. Spacer pozwoli także przyjrzeć się architekturze i remontom Wierzbięcic oraz odwiedzić kościół Maryi Królowej.

Zbiórka odbędzie się na placu Andersa pod pomnikiem Cyryla Ratajskiego. Czas trwania wycieczki szacowany jest na 2,5 do 3 godzin, a udział jest bezpłatny. Jest to idealna okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać bliżej historię i uroki Wildy, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Projekt Niedzielnych Spacerów Wildeckich jest dofinansowany przez Miasto Poznań.