Brutalne pobicie na ulicy Garncarskiej: Policja szuka świadków

W środku nocy na ulicy Garncarskiej w Wronkach, 46-letni mieszkaniec został znaleziony w ciężkim stanie. Mężczyzna posiadał liczne urazy, które sugerują, że padł ofiarą brutalnego pobicia.

Według informacji przekazanych przez aspiranta Sandrę Chudę, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, poszkodowany został natychmiast przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, gdzie aktualnie przebywa w poważnym stanie. Sprawą zajmują się policjanci z Pniew i Szamotuł.

“Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany opuścił dom z psem około godz. 23.15. Gdy około północy pies wrócił sam do domu, partnerka mężczyzny poszła go szukać. Znalazła 46-latka leżącego nieprzytomnego na ulicy,” mówi Chuda.

Policja rozpoczęła intensywne śledztwo w tej sprawie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono szereg czynności, a nagrania z monitoringu mogą okazać się kluczowe dla sprawy.

“Już w nocy funkcjonariusze weryfikowali, co robiły osoby, które zostały rozpoznane na nagraniach. Pozostałe filmy są nadal sprawdzane. Kryminalni przesłuchali też potencjalnych świadków i rozpytują okolicznych mieszkańców,” dodaje Chuda.

Jest możliwe, że do przestępstwa doszło przy wronieckim bulwarze na wysokości ul. Garncarskiej. Zabezpieczone zostały również materiały biologiczne, które mogą należeć do sprawców.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

“W tej sprawie każda informacja może okazać się cenna. Zachęcamy do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach pod numerem 47 77 32 211, ul. Polna 3, 64-500 Szamotuły lub przez e-mail: 840460@po.policja.gov.pl,” zakończyła Chuda.

Śledztwo nadal trwa, a policja jest zdeterminowana, aby ustalić tożsamość sprawcy lub sprawców tego brutalnego ataku.