Trwa dzień otwarty w zajezdni na Głogowskiej. Można zwiedzać izbę pamięci

Trwa wyjątkowe wydarzenie – Dzień Otwarty w Zajezdni Głogowska. Od godziny 12:00 do 16:00, mieszkańcy miasta i odwiedzający mają wyjątkową okazję do zgłębienia tajników pracy MPK Poznań, a także uczestnictwa w kreatywnych warsztatach i ekscytujących wycieczkach.

W programie dzisiejszego dnia znajduje się zwiedzanie Izby Pamięci i Tradycji MPK Poznań, gdzie odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o historii lokalnej komunikacji miejskiej. Ponadto, uczestnicy mają okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia obrazów z korali, co jest doskonałą propozycją dla osób poszukujących artystycznych wrażeń.

Równocześnie, w Zajezdni Głogowska prezentowana jest wystawa drewnianych modeli tramwajów od CraftyModels oraz oryginalne grafiki SiXi Artystki. To doskonała okazja, by zobaczyć z bliska unikatowe dzieła sztuki inspirowane komunikacją miejską.

Dla zainteresowanych technologicznym aspektem transportu miejskiego, trwa rejestracja na zwiedzanie Centrali Nadzoru Ruchu. Wystarczy zarejestrować się przez formularz dostępny na stronie KMPS, aby móc zobaczyć z bliska, jak zarządzany jest ruch tramwajowy w Poznaniu.

Nie lada atrakcją jest również możliwość nauki jazdy tramwajem, realizowanej przez Moderus Beta. Każda „lekcja” jazdy trwa około 10 minut i jest to unikalna okazja, by poczuć się jak prawdziwy motorniczy.

Dzień Otwarty w Zajezdni Głogowska to wydarzenie pełne atrakcji dla całych rodzin, miłośników historii, technologii i sztuki. To właśnie teraz, w sercu Poznania, można zanurzyć się w fascynujący świat miejskiej komunikacji i kreatywności.