ZDM zmodernizuje ul. Krynicką

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił rozpoczęcie prac modernizacyjnych na ulicy Krynickiej, leżącej w sercu dzielnicy Podolany. Inwestycja realizowana na odcinku o długości około 150 metrów, od ulicy Strzeszyńskiej w kierunku ulicy Nałęczowskiej, obejmie wymianę ścieralnej warstwy nawierzchni oraz płyty ażurowe przy krawędzi jezdni.

 

Celem przeprowadzanych prac jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawa systemu odwodnienia ulicy, co przyczyni się do lepszego komfortu zarówno kierowców, jak i pieszych. Prace przygotowawcze rozpoczną się w najbliższych dniach, natomiast główne roboty budowlane zaplanowano na okres ferii zimowych. Takie harmonogramowanie działań ma na celu minimalizację utrudnień dla uczniów i pracowników pobliskiej szkoły podstawowej.

Projekt został wybrany do realizacji przez Radę Osiedla Podolany. Inwestycja będzie kosztować ponad 150 tys. zł i ma zakończyć się w połowie marca, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich korzystających z ulicy Krynickiej.

Dodatkowo, Zarząd Dróg Miejskich planuje w bieżącym roku rozpoczęcie przygotowań do projektu brakującego odcinka chodnika po stronie północnej ulicy Krynickiej.