Nowe Wesołe Podwórko na Radojewie już otwarte!

Mieszkańcy Poznania mają nowy powód do radości – projekt “Wesołe Podwórko na Radojewie”, finansowany ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, został właśnie ukończony.

 

Zachęcająca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przestrzeń rekreacyjna znajduje się między budynkiem przy ulicy Radojewo 20 a ulicą Halszki i jest dostępnym miejscem spotkań dla lokalnej społeczności oraz gości.

Inicjatywa ta miała na celu przekształcenie nieużytkowanego terenu w przemyślaną i estetycznie zaprojektowaną przestrzeń, która będzie służyła zarówno rozrywce, jak i relaksowi. Główną ideą projektu było stworzenie bezpiecznego i naturalnego miejsca zabaw dla dzieci, które zachęcałoby do aktywności na świeżym powietrzu i interakcji z przyrodą.

W wyniku prac na terenie “Wesołego Podwórka na Radojewie” powstał nowy plac zabaw, wzbogacony o małą architekturę, alejki oraz obszary zielone. Co więcej, w ramach projektu zasadzona została łąka kwietna, która w pełni rozkwitnie wiosną, dodając uroku całemu miejscu. Dodatkowo, na terenie placu pojawiły się domki dla ptaków i owadów, co ma na celu promowanie bioróżnorodności i edukację ekologiczną wśród najmłodszych.

Realizacja projektu skupiała się na harmonijnym połączeniu nowej przestrzeni z otaczającą ją naturą. Przy projektowaniu “Wesołego Podwórka” wykorzystano istniejące zasoby naturalne, takie jak samosiejki drzew, jednocześnie dbając o uporządkowanie dziko rosnącej zieleni. Teren został oczyszczony z zalegających odpadów, co przyczyniło się do poprawy estetyki i funkcjonalności miejsca.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu zapewnia, że projekt został zaprojektowany w taki sposób, by w przyszłości można było go rozbudować o dodatkowe elementy, takie jak siłownia zewnętrzna czy stoły piknikowe. Taka perspektywa rozwijania przestrzeni otwiera możliwości dla dalszych inwestycji i ulepszeń, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność “Wesołego Podwórka” dla mieszkańców.

“Wesołe Podwórko na Radojewie” to przykład skutecznego wykorzystania środków z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, demonstrujący, jak lokalna społeczność może wpłynąć na poprawę jakości życia w swojej okolicy.