Kompletnie pijany ojciec miał pod opieką niemowlę. Policja musiała siłą wejść do mieszkania

Pijany ojciec miał sprawować opiekę na 9-miesięcznym dzieckiem. Miał, bo stan, w jakim się znajdował nie pozwalał mu na robienie tego w należyty sposób. Do mieszkania przyjechała policja, ale by wejść do środka potrzebna była pomoc strażaków.

 

Do zdarzenia doszło przy ul. Ostrowskiej w Kaliszu w niedzielę, 11 lutego. Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przebywa pijany mężczyzna z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejsce wysłano patrol, który jednak nie był w stanie dostać się do środka – ojciec nie otwierał drzwi.

O pomoc poproszono straż pożarną, która wyważyła drzwi od lokalu. W środku znaleziono kompletnie pijanego 31-latka. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przebadało niemowlę. Okazało się, że dziecku nic się nie stało i nie wymaga hospitalizacji, dlatego przekazano je pod opiekę najbliższej rodziny.

Ojciec dziecka został zatrzymany do wytrzeźwienia, a następnie prawdopodobnie usłyszy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.