Protest rolników i myśliwych jednak także w centrum Poznania! Utrudnienia na poznańskich ulicach!

Wbrew zapowiedziom, dzisiejszy protest przeniósł się także do Poznania. Myśliwi przyjechali protestować pod Urząd Wojewódzki, dołączyła do nich część rolników. Występują utrudnienia w centrum.

 

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiejszy protest miał dotyczyć obrzeży miasta – tras wyjazdowych i wjazdowych do Poznania. Centrum i samo miasto miało być „wolne” od protestów. Sytuacja jednak się zmieniła około godziny 14:00.

Najpierw myśliwi, którzy dołączyli do protestujących rolników, wjechali na autostradę A2 blokując ją, wykorzystując fakt, że ich pojazdy mogły wjechać na trasę, a później zablokowali węzeł poznan-Krzesiny na S11.

Okazało się jednak, że na tym nie koniec zmian – myśliwi udali się ul. Krzywoustego, przez Rondo Rataje i dalej most Królowej Jadwigi do centrum miasta, by protestować przed Urzędem Wojewódzkim. Pierwsze osoby już są na miejscu.

Z tego powodu występują utrudnienia w ruchu w centrum miasta, zwłaszcza w rejonie Al. Marcinkowskiego, Ratajczaka, Libelta, Wierzbięcice i Królowej Jadwigi. Kolejni protestujący wjeżdżają do miasta.

Większość urzędników skończyła już pracę lub właśnie ją kończy. Nie wiadomo, dlaczego decyzja o zmianie formy protestu została podjęta tak późno. Na miejscu są także służby, które zabezpieczają zgromadzenie.