Prace na ul. Kołłątaja dobiegają końca

Już niedługo mieszkańcy kolejnej ulicy na poznańskim Świerczewie będą mogli korzystać z nowego chodnika. Prace związane z inwestycją przy ul. Kołłątaja powoli dobiegają końca. Wkrótce poprawi się także komfort jazdy samochodem w tym rejonie.

 

Prace prowadzone są na ul. Kołłątaja, między ul. Opolską a Okrzei, po południowej stronie ulicy. Nowy, równy chodnik zapewni wygodniejsze i bezpieczniejsze przejście m.in. w kierunku przystanku autobusowego „Okrzei”.

Nowa ścieżka ma szerokość dwóch metrów i nawierzchnię z płyt betonowych. Wymieniono także krawężniki.

Prace objęły także budowę zjazdów na posesje, które wykonano z kostki betonowej. By uporządkować kwestię parkowania w okolicy, zdecydowano się wybudować zatoki postojowe, które wykonano z płyt ażurowych. Taka nawierzchnia pozwoli m.in. na lepsze przepuszczanie wód opadowych.

Jak informuje ZDM, większość prac już wykonano. Ostatnim etapem będzie naprawa nawierzchni jezdni, co z pewnością ucieszy kierowców i ich pasażerów.

Inwestycja warta niemal 600 tysięcy złotych ma zostać ukończona w marcu 2024 roku. Prace są częściowo finansowane ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Świerczewo, która na ten cel przeznaczyła 120 tysięcy złotych.