Kilka pomysłów na niedzielę w Poznaniu

Jak spędzić niedzielę w Poznaniu? Oto kilka propozycji.

Otwarcie sezonu na Torze Poznań

Otwarcie sezonu, największego toru wyścigowego w Polsce. Podczas tego wydarzenia będzie okazja spotkać ciekawe osoby ze świata motosportu, zobaczyć na żywo niesamowite samochody i poczuć się jak na prawdziwych zawodach, biorąc udział w sesji na torze.

Tor Poznań

Godz.  9:00-18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Mistrzostwa Polski Par Żużlowych

Na Stadionie POSiR Golęcin odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu. O medale powalczy siedem najlepszych duetów. Poprzednia taka impreza odbyła się w stolicy Wielkopolski dwa lata temu. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Motor Lublin. Lubelska drużyna triumfowała dwa lata z rzędu.

Stadion POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1

Godz. 14:00

Bilety: od 5,5 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Lech gra z Pogonią

W niedzielne popołudnie przy Bułgarskiej zmierzą się dwie drużyny walczące o jak najwyższe miejsca na koniec sezonu. Obecnie dzieli je różnica tylko jednego punktu (Lech na 46 i jest na 4. miejscu, Pogoń – 44 punkty i dwa miejsca niżej). Kolejorz będzie zapewne chciał zmazać plamę z jesieni, kiedy przegrał aż 5:0, a w lutym odpadł z Pucharu Polski po golu w ostatniej minucie dogrywki.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz. 15:00

Bilety: od 33 zł

Więcej informacji na stronie Lecha Poznań

“Szesnaście róż” – spektakl

Kolejna rocznica ślubu to jedyna okazja w roku, która otwiera drzwi do ich dawnego wspólnego mieszkania. Dzień, który kolejny raz przywołuje wspomnienia sprzed momentu, gdy czas się zatrzymał. To powrót do świata, którego już nie ma. Spektakl “Szesnaście róż” powstał w oparciu o piosenki między innymi Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego. Całość połączona jest tekstami Jana Polaka.

Przystanek Dartera, rondo Kaponiera poziom -2

Godz. 19:00

Wstęp – cegiełka 20 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Sick Saints – koncert

Spring Sickness to wiosenna trasa koncertowa Sick Saints, w którą zespół wyrusza po niezwykle udanej i doskonale przyjętej jesiennej trasie u boku Nocnego Kochanka. Będzie można usłyszeć zupełnie nowe utwory tej krakowskiej formacji charakteryzującej się świeżym spojrzeniem na legendarne brzmienia muzyki rockowej z czasów świetności. Na koncercie wystąpią z lokalni goście specjalni – Heat i Lit.

Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Godz. 19:00

Bilety: 35 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Koncert muzyki filmowej

Wyjątkowy, charytatywny koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyr. ppłk. Pawła Joksa. W programie wiele przebojów muzyki filmowej, w tym m.in. muzyka z filmu “Pożegnanie z Afryką”.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 17:00

Bilety: 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

LemON – koncert

LemON słynie z emocjonalnych i energetycznych koncertów, które przyciągają tysiące fanów uwielbiających charakterystyczny głos Igora Herbuta. Wiosenna trasa będzie okazją, aby usłyszeć na żywo utwory z ich najnowszej płyty “Piatka” oraz największe przeboje grupy.

Tama, ul. Niezłomnych 2

Godz. 19:00

Bilety: 160 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

NutkoSfera – CeZik dzieciom

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. NutkoSfera to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć.

Aula Artis, ul. gen. Kutrzeby 10

Godz. 18:00

Bilety: od 85 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Metal od dziewczyny z Crypty

Crypta to brazylijski, kobiecy zespół death metalowy, który właśnie wydał swój drugi album zatytułowany “Shades of Sorrow” i obecnie promuje go na całym świecie. Jako support wystąpią formacje: Nakkeknaekker, Plaguemace i Hostia. 

2Progi, al. Niepodległości 36

Godz. 18:30

Bilety: od 70 zł

Więcej  informacji na stronie wydarzenia

Fintikluszki – spektakl

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi.Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie.

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 11:00

Bilety: 40 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Koncert rodzinny w Orbicie

Koncerty rodzinne to muzyka na żywo i zabawy muzyczne prowadzone praktycznie bez słów: śpiewanki rytmiczanki, którym towarzyszy ruch, swobodny taniec i gra na instrumentach. Będzie wspólne muzykowanie przy dźwiękach pianina, skrzypiec i ukulele. Pojawią się też inne instrumenty muzyczne, np. marakasy, klawesy i wiele, wiele innych, na których uczestnicy zagrają wspólnie.

ODK Orbita, os. Kosmonautów 15

Godz. 11:00 i 12:00

Wstęp: od 55 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

The Chris Slade Timeline – koncert

Mając szesnaście lat występował z Tomem Jonesem. W trakcie swojej 50-letniej kariery koncertował m.in. z: Jimmym Pagem (Led Zeppelin), Davidem Gilmourem (Pink Floyd) i… Olivią Newton-John. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie “The Razor’s Edge”, z którego pochodzą takie światowe hity jak “Thunderstruck”, “Are You Ready”, i “Moneytalks”.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 19:00

Bilety: od 179 zł

Więcej informacji na stronie klubu

JazZamek

Follow Dices to akustyczny kwartet jazzowy. Nazwa zespołu nawiązuje, choć niedosłownie, do przypadkowości w muzyce i świecie. Artyści stawiają na nowe rozwiązania dźwiękowe, czerpiąc inspiracje ze Skandynawii i polskiego folkloru. W nich znajdują źródło-rdzeń swojej tożsamości. Muzyka Follow Dices ocala piękną i autentyczną ekspresję w świecie pogrążonym wojną i pandemiami.

Sala Wielka, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: 40 zł

Więcej informacji na stronie CK Zamek

Pływanie nad Strzeszynkiem

Osoby chcące dowiedzieć się czegoś więcej o pływaniu na otwartych wodach – także w zimnej, a nawet lodowatej wodzie, mogą przyjść w niedzielę w samo południe nad Jezioro Strzeszyńskie. Na osoby, które wezmą udział w imprezie czeka wiele ciekawych porad i cennych wskazówek, stąd nazwa spotkania “ABC zimowego pływania”. Na tych, którzy przepłyną 25 metrów czekają pamiątkowe medale. Każdy będzie też mógł skorzystać z sauny w Rafamarinie. Choć prognozuje się, że w niedzielę termometry wskażą ponad 20 stopni, woda nadal będzie miała temperaturę około 10 stopni. Cały czas możemy więc mówić o pływaniu zimowym.

Plaża główna w Strzeszynku

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Poznan.pl.