Dramatyczny wypadek w Zdunach: Dwoje pijanych Ukraińców dachowało samochodem

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotni wieczór, 13 kwietnia, na skrzyżowaniu ulic Kobylińskiej i 1 Maja w Zdunach. Samochód, którym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy, wypadł z drogi i dachował. Kierujący miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a jego pasażer był jeszcze bardziej pijany.

Służby na Miejscu Zdarzenia

Zdarzenie, które mogło zakończyć się jeszcze większą tragedią, zostało szybko zauważone przez przypadkowych świadków, którzy natychmiast wezwali pomoc. Na miejsce przybyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

“Po przyjeździe naszych jednostek, okazało się, że samochód leży w rowie, a osoby podróżujące pojazdem, na szczęście, zdążyły opuścić wrak przed naszym przybyciem” – relacjonuje st. kpt. Tomasz Patryas.

Nietrzeźwi i Niebezpieczni

Dalsze badanie stanu trzeźwości obu mężczyzn tylko potwierdziło początkowe obawy – kierowca miał 1,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jego towarzysz aż 2,21 promila.

“Niestety, obaj byli kompletnie nietrzeźwi, co niewątpliwie miało wpływ na ich zdolność prowadzenia pojazdu i doprowadziło do wypadku” – mówi asp. sztab. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia oraz dalszych czynności wyjaśniających okoliczności wypadku.

Poważne Konsekwencje

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grożą surowe kary, w tym zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

“Działania takie jak te, które podjęli zatrzymani, narażają nie tylko ich życie, ale także życie innych uczestników ruchu drogowego” – dodaje Szczepaniak, podkreślając, że policja będzie kontynuować działania mające na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Apel do Kierowców

To kolejne przypomnienie, jak niebezpieczne może być prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o niekierowanie pojazdem po konsumpcji alkoholu, aby uniknąć tragedii na drodze.