Tragiczny wypadek na drodze krajowej Nr 11: Cztery osoby ranne, droga zablokowana

W niedzielne popołudnie, dokładnie o godzinie 15:00, na drodze krajowej nr 11 między Kórnikiem a Środą Wielkopolską doszło do dramatycznego wypadku. Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych na wysokości miejscowości Trzebisławki w powiecie średzkim skutkowało poważnymi obrażeniami czterech osób, z czego jedna została zakleszczona w wraku pojazdu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niezwłocznie poinformowała o wypadku i jego skutkach: “Czołowe zderzenie pojazdów. Jedna osoba zakleszczona w pojeździe. Cztery osoby są ranne”. W chwili obecnej droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach, co może prowadzić do znacznych utrudnień w ruchu przewidywanych aż do godziny 20:00.

Na miejscu działają wszystkie służby ratunkowe, w tym zespoły medyczne, które natychmiast zajęły się poszkodowanymi. Osoba zakleszczona w aucie wymagała interwencji specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby mogła zostać wydobyta i przewieziona do najbliższego szpitala.

Przyczyny wypadku są obecnie badane przez policję, która rozpoczęła szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. Kierowcy podróżujący w regionie są zobowiązani do stosowania się do tymczasowych znaków i kierowania się objazdami wyznaczonymi przez służby drogowe.

Mieszkańcy lokalni oraz osoby planujące przejazd przez ten odcinek drogi krajowej nr 11 powinny śledzić aktualne komunikaty i możliwie omijać rejon wypadku, aby zminimalizować zakłócenia w ruchu drogowym i umożliwić sprawną pracę służb ratunkowych.