Remont al. Niepodległości rusza już jutro!

Mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym, które rozpoczną się już jutro, 23 kwietnia, na al. Niepodległości. Mocno zniszczona jezdnia zostanie wyremontowana.

 

Planowany remont nawierzchni jezdni przewidziany jest na odcinku od ul. Taylora do ul. Niezłomnych i ma potrwać około miesiąca, do 24 maja.

Podczas inwestycji zostanie sfrezowana stara, uszkodzona nawierzchnia, na której pojawią się nowe warstwy – wiążąca i ścieralna. Takie działania mają na celu poprawę komfortu przejazdu zarówno dla samochodów, jak i pojazdów komunikacji publicznej oraz jednośladów.

Prace remontowe zostały zaplanowane w czterech etapach, aby minimalizować uciążliwości dla kierowców i mieszkańców:

  • Pierwszy etap (23-25 kwietnia): Zamknięcie zachodniej jezdni na odcinku 150 m od skrzyżowania z ul. Składową i Taylora. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni wschodniej. Wprowadzone zostaną objazdy ulicami Powstańców Wielkopolskich i Towarową.

  • Drugi etap: Zamknięcie wschodniej jezdni, z utrzymaniem dwukierunkowego ruchu na jezdni zachodniej. Ruch na ul. Taylora będzie dwukierunkowy z ograniczeniami parkowania.

  • Trzeci etap (po długim weekendzie majowym): Zamknięcie zachodniej jezdni i zewnętrznych pasów ruchu od ul. Składową do skrzyżowania z ul. Niezłomnych. Brak będzie możliwości wjazdu i wyjazdu na al. Niepodległości z posesji przy ul. Powstańców Wielkopolskich 20.

  • Czwarty etap: Zamknięcie wschodniej jezdni i wewnętrznych pasów ruchu, z podobnymi ograniczeniami wjazdu i wyjazdu jak w trzecim etapie.

Maksymalna prędkość w rejonie robót zostanie ograniczona do 30 km/h. Sygnalizacja świetlna będzie przełączona w tryb żółty migający, a przejścia dla pieszych zostaną zamknięte naprzemiennie. Koszt remontu szacowany jest na około 1,4 miliona złotych.

Mieszkańcy oraz osoby przebywające w rejonie prac remontowych proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Utrudnienia, choć niezbędne dla poprawy infrastruktury drogowej, będą wymagały cierpliwości i zrozumienia od wszystkich uczestników ruchu.