Kolizja na skrzyżowaniu: Samochód zderzył się z tramwajem

Dziś, w godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Romana Maya doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem linii nr 13. Zdarzenie to zostało zgłoszone o godzinie 15:05 i na szczęście nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

Zarząd Transportu Miejskiego (MPK) potwierdza zaistniałe zdarzenie. “Otrzymaliśmy zgłoszenie wypadku na zbiegu ulic Starołęckiej i Romana Maya. Samochód osobowy zderzył się z tramw

Zarząd Transportu Miejskiego (MPK) potwierdza zaistniałe zdarzenie. “Otrzymaliśmy zgłoszenie wypadku na zbiegu ulic Starołęckiej i Romana Maya. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem linii nr 13, który zmierzał w kierunku Starołęki. Na szczęście, w wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał” – przekazuje kierownik ruchu CNR MPK.

Ruch tramwajowy w miejscu zdarzenia był wstrzymany przez blisko 20 minut, co spowodowało tymczasowe utrudnienia w ruchu miejskim. “Przywrócenie normalnej pracy linii tramwajowej nastąpiło o godzinie 15:24, po sprawdzeniu stanu technicznego tramwaju i usunięciu samochodu z torowiska” – dodaje kierownik.

Mimo że kolizja nie spowodowała większych strat ani ofiar, wywołała krótkotrwały chaos w ruchu miejskim. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podkreślają znaczenie zachowania szczególnej ostrożności w rejonach przystanków tramwajowych oraz skrzyżowań z torowiskiem tramwajowym.