Pożar w oczyszczalni ścieków na Serbskiej

W sobotę około godziny 17:30 doszło do poważnego pożaru w oczyszczalni ścieków przy ulicy Serbskiej w Poznaniu. Informację tę otrzymaliśmy od naszego czytelnika

Na chwilę obecną brak jest oficjalnego komunikatu ze strony straży pożarnej, jednak z relacji świadków wynika, że na miejscu zdarzenia działają już liczne jednostki straży pożarnej, które starają się opanować sytuację.

Pożar w oczyszczalni ścieków to poważne zagrożenie zarówno dla pracowników zakładu, jak i dla okolicznych mieszkańców. Wstępne informacje sugerują, że ewakuowano pracowników, a mieszkańcom pobliskich domów zalecono zamknięcie okien i pozostanie w domach ze względu na możliwe zagrożenie toksycznym dymem.

Oczyszczalnia ścieków przy ulicy Serbskiej jest jednym z kluczowych obiektów infrastrukturalnych w Poznaniu, odpowiedzialnym za przetwarzanie ścieków z dużej części miasta. Pożar może wpłynąć na funkcjonowanie systemu kanalizacyjnego, co budzi obawy mieszkańców co do możliwych przerw w dostawach wody i innych usług komunalnych.