Poznań także wspiera powodzian. Gdzie dostarczać dary?

W związku z trwającą powodzią, która dotknęła południe i południowy-zachód Polski, organizowanych jest wiele zbiórek. Miasto Poznań współpracuje w tym zakresie z Caritas. Co jest potrzebne i gdzie to dostarczyć?

 

Poznaniacy po raz kolejny pokazali swoje dobre serce i bardzo szybko zaczęli organizować pomoc dla powodzian. Już w weekend rozpoczęły się zbiórki organizowane w szkołach, przez rady osiedli, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, a także grupy mieszkańców. Należy jednak zachować ostrożność, szczególnie podczas wpłacania pieniędzy na zbiórki finansowe, by mieć pewność, że pieniądze rzeczywiście trafią do osób i regionów potrzebujących wsparcia.

Miasto Poznań wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi podjęło współpracę z Caritas. Organizowana jest zbiórka darów, które można przynosić na teren MTP, do Poznań Congress Center (wjazd bramą nr 11 od ul. Głogowskiej), w godz. 10.00-12.00 i 18.00-20.00, od wtorku do piątku (17-20 września).

Zbiórka darów organizowana jest też przez pracowników Urzędu Miasta Poznania.

Obecnie najbardziej potrzebne są:

– butelkowana woda pitna
– żywność o długim terminie przydatności do spożycia
– środki czystości i higieny osobistej
– karma dla zwierząt

Możliwe jest też podjęcie większej współpracy przez firmy – podmioty zainteresowane przekazaniem pomocy rzeczowej proszone są o kontakt z przedstawicielem Caritas, Markiem Miśkiem, pod adresem mailowym: [email protected]

Prowadzona jest też zbiórka pieniędzy:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytuł: Cel charytatywny – powódź

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym w klęsce żywiołowej.

Jednocześnie, poznański oddział Caritas przygotowuje łóżka polowe, materace, koce, agregaty prądotwórcze, pompy szlamowe oraz wodę, które będą przekazane oddziałom diecezjalnym Caritas w najbardziej dotkniętych klęską żywiołową regionach.

Urząd Miasta przypomina, że informacje o wszelkich formach pomocy (zbiórki, sprzęt ratunkowy, wolontariat itp.) powinny być przekazywane do Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego, ponieważ to wojewodowie koordynują akcję niesienia pomocy na dotkniętych powodzią terenach, tak aby jak najsprawniej trafiała ona do potrzebujących.