Jak zmonetyzować ruch na stronie?

Posiadając swoją stronę internetową, czy bloga generującego spory ruch warto rozpocząć zarabianie realnych pieniędzy na odwiedzinach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik na temat monetyzacji ruchu, który może pomóc zarobić całkiem przyzwoite pieniądze za pośrednictwem Internetu.

Czym jest monetyzacja ruchu
Monetyzacją ruchu nazwiemy spieniężenie odwiedzin na stronie internetowej. Dotyczy to rozmaitych stron, typu fanpage, blogi, czy serwisy www, na których generowany jest ruch przez osoby odwiedzające daną stronę. Dzięki ich odwiedzinom właściciel strony zyskuje pieniądze, jednak aby to osiągnąć konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jakich? O tym już za chwilę.

Sposoby monetyzacji
Istnieje kilka podstawowych sposobów w jakie mamy możliwość zmonetyzować ruch na naszej prywatnej stronie www, czy w serwisie. To przede wszystkim reklama graficzna, reklama tekstowa, programy partnerskie, wymiana linków, sprzedaż własnych produktów, wpisy sponsorowane, Google AdSense, brand bloging, listy adresowe i wiele jeszcze innych. Najważniejsze i najbardziej dochodowe opiszemy już za chwilę.

* Reklama graficzna – tu pod uwagę wziąć należy wszelkie obrazki, wyskakujące okienka, banery, animacje, itp.

* Reklama tekstowa, zwłaszcza zaś kontekstowa

* Programy Partnerskie – PP. Szczególnie warta uwagi forma zarabiania na ruchu na stronie. Ta forma współpracy generować może konkretne zyski pod warunkiem spełnienia określonych oczekiwań marki, której partnerem zostajemy. Przykładowo jeśli zdecydujemy się na program partnerski Helion, wówczas konieczne będzie zamieszczenie wygenerowanych przez program linków, czy banerów na swojej stronie. Dzięki kliknięciu w baner na naszej stronie potencjalny zainteresowany danym towarem czytelnik naszego serwisu przenosi się na stronę Helionu. Jeśli zdecyduje się na rejestrację w serwisie (o ile nie ma jeszcze konta) oraz zakup towarów, wówczas zyskujemy pieniądze za sprowadzenie Klienta oraz za dokonane przez niego zakupy.

* wpisy sponsorowane – to swoista reklama produktu, czy usługi zamieszczona we własnych serwisach, za którą zleceniodawca płaci nam pieniądze. Tego typu zlecenia można znaleźć na rozmaitych stronach typu WhitePress, czy Next Content.

* Google AdSense – ten sposób zarabiania w sieci jest oparty o konkretne zachowania internautów. Reklamy, jakie pojawiają się u konkretnego internauty, oparte są o jego aktywności. Warto więc wykorzystać potencjał, jaki kryje się w AdSense i założyć konto, dzięki któremu zaczniemy zbierać profity.

* brand bloging – to forma reklamy danego produktu, czy też usługi na blogach, które odwiedzane są często przez czytelników. Warto więc nawiązać współpracę z konkretnym reklamodawcą – marką, o której pisać będziemy na swoim blogu.Będąc blogerem np. książkowym w zamian za napisanie informacji na temat konkretnej książki otrzymuje się ją w zamian. Najbardziej popularne w tej chwili pod kątem brand blogingu są blogi modowe, które promują nowe marki ciuchów, czy też te najbardziej rozchwytywane i popularne na rynku.

Źródła:

http://sylwesterjezierski.pl/brand-blogging-co-to-takiego/

http://sylwesterjezierski.pl/niezbedne-wprowadzenie-do-zarabiania-z-google-adsense/

http://internetizarabianie.pl/7-sposobow-na-monetyzacje-ruchu/