Zima w Mieście czyli ferie na bogato

Szkoła Podstawowa nr 83 przy Brandstaettera zaprasza na Labokids. Zajęcia te pomogą dzieciom przybliżyć zagadnienia chemii, fizyki i przyrody w prosty i przystępny sposób. Prócz tego na uczestników czekają gry i zabawy na świeżym powietrzu lub sali gimnastycznej. Cena turnusu to 550 zł za osobę. W cenie jest wyżywienie, ubezpieczenie raz materiały i pomoce dydaktyczne. […]

Szkoła Podstawowa nr 83 przy Brandstaettera zaprasza na Labokids. Zajęcia te pomogą dzieciom przybliżyć zagadnienia chemii, fizyki i przyrody w prosty i przystępny sposób. Prócz tego na uczestników czekają gry i zabawy na świeżym powietrzu lub sali gimnastycznej. Cena turnusu to 550 zł za osobę. W cenie jest wyżywienie, ubezpieczenie raz materiały i pomoce dydaktyczne.

Szkoła Windsurfingu i Tenisa Winner zaprasza dzieci w wieku od 7 do 16 lat na specjalne półkolonie. W programie są zajęcia tenisa lub nart i snowboardu do wyboru. Każde w wymiarze 1,5 godziny. Dodatkowo gry, zabawy oraz łyżwy. Półkolonie odbywać się będą na terenie kortów tenisowych Fart, na MaltaSki oraz na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 74. Koszt takich półkolonii to 900 zł od osoby.

MaltaSki również zaprasza na snowboardowe i narciarskie półkolonie na stoku. Organizatorzy oferują 2 godziny zajęć na stoku każdego dnia oraz zajęcia na Trickboardzie i batucie akrobatycznym. Po za stokiem zajęcia odbywać się będą na basenie Term Maltańskich, łyżwach i w kinie. Cena turnusu to 599 zł. W cenę wchodzi wyżywienie.

Akademia Tenisa Prince zachęca do udziału w tenisowych półkoloniach. Zajęcia na kortach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Dojazd. Dzieci w wieku od 6 do 15 lat prócz doskonalenia gry w tenisa będą mogły wziąć udział w nauce tańca, piłki nożnej oraz judo. Dodatkowo w planach są gry i zabawy sportowe oraz konkursy. Koszt półkolonii wraz z wyżywieniem to 499 zł.

W Domu Studenta, Asystenta i Doktoranta „Sadyba” odbędą się półkolonie tematyczne „Zima w Kraju Kwitnącej Wiśni”. Harmonogram przewiduje między innymi warsztaty antropologiczne, biochemiczne, kulinarne i technologiczne, zajęcia robotyczne z Lego oraz oczywiście karaoke. Na zajęcia zaproszone są dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Koszt półkolonii to 410 zł za jeden turnus. W cenę wliczone są koszty posiłków oraz ubezpieczenia.

Jeżeli wasze dzieci nie mają lęku wysokości firma Avana zaprasza na „Ferie zimowe na dużej wysokości 2014”. Półkolonie spędzone na ścianie wspinaczkowej z pewnością dostarczą wrażeń i staną się źródłem wspomnień. Dzieci w wieku od 6 do 13 lat będą mogły rozwijać swoją pasję już za 499 zł. Prócz zajęć na ściance dodatkowo odbędą się warsztaty artystyczne, zajęcia na lodowisku , zajęcia ze sztuk walki oraz wizyty w kinie.

Szkoła Pływania Fregata zapraszają również na zimowe półkolonie w trzech lokalizacjach. Na Termach Maltańskich dzieci w wieku od 6 do 12 lat dzieci będą mogły szaleć w parku wodnym, podszkolić swoje umiejętności pływackie, wziąć udział w zawodach sportowych i zajęciach artystycznych oraz poznać tajemniczego gościa z ZOO. Koszt 5-dniowego turnusu to 349 zł.

W ramach tej samej akcji Szkoła Pływania Fregata zaprasza na półkolonie na Ratajach. W Szkole Podstawowej nr 14 na osiedlu Piastowskim dzieci wezmą udział w zajęciach cyrkowych, zabawach integracyjnych oraz nauce pływania. Cena półkolonii to 299 zł.

Na Cytadeli z kolei najmłodsi będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, zapoznać się z tajnikami narciarstwa biegowego oraz wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych. Zajęcia odbywać się będą nie tylko na Cytadeli ale również na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Turnus kosztuje 299 zł. 

Edu-Arto przy ulicy Bogusza, zaprasza na swoje zajęcia także młodsze dzieci bo już od 4 roku życia. Będą one mogły wziąć udział w zajęciach karate, warsztatach teatralnych i krawieckich oraz w Mobilnym Planetarium wykonać doświadczenia młodego chemika. Dzieci będą miały również okazję poznać kulturę ludową z różnych stron świata. Warsztaty kosztują 420 zł.

W Ogrodzie Jordanowskim na Przybyszewskiego odbędą się Zimowe Niespodzianki. Organizatorzy zapraszają na warsztaty z decoupage, choreografii oraz teatru a także na zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe. Dodatkowo w ramach półkolonii dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą miały okazję odwiedzić Palmiarnię, kino lub teatr. Zajęcia kosztują 175 złotych.

Jeśli chcecie rozwinąć kreatywność swojego dziecka możecie zapisać je na Językowo-ruchowe ferie zimowe organizowane przez Poznańską Szkołę Biznesu. Dzieci wezmą udział w „Pociągu dookoła świata” – zajęciach ruchowych które pomogą poznać również inne kultury. Dzięki warsztatom szycia dzieci nauczą się jak stworzyć własnego pluszaka a podczas oglądania filmów i śpiewania piosenek po angielsku podszkolą swoje umiejętności językowe. Koszt kursów to 449 zł plus dodatkowe 50 zł na wyżywienie.

Concordia Design przy Zwierzynieckiej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 11 lat na Zimowe Opowieści. Spotkania podzielone zostaną na cztery panele tematyczne, po jednym na każdy dzień: Klasyka skandynawskiej literatury, Człowiek Śniegu czyli Yeti, Przewodnik prawdziwych tropicieli oraz Zima na ulicy Czereśniowej. Półkolonie oparte będą na specjalnie dobranych książkach dla dzieci. Ferie w Concordia Design to koszt 490 zł.

Zajęciarnia Familijna Dwa Ślimaki zaprasza na Legendy Młodych Smoków. Podczas tych półkolonii, nie opuszczając terenów osiedla Murawa dzieci będą mogły odbyć orientalną podróż w świat pełen legend, sztuk walki oraz baśni z Dalekiego Wschodu. Ponadto odbywac się będą treningi Taekwon-do. Turnus kosztuje 370 zł.

Konserwatorium Muzyczne przy Grunwaldzkiej zaprasza na bezpłatne ferie nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych.Organizatorzy zapraszają na darmowe lekcje śpiewu i gry na instrumentach na podstawowym i średnim poziomie zaawansowania. Ferie odbywać się będą od 10 do 15 lutego.

Domowe Klimaty przy Promienistej zapraszają na na serię warsztatów z decoupagu oraz gotowania a także na zabawy w ogrodzie, jeżeli pogoda będzie sprzyjać. Ponadto dzieci wezmą udział w grach, zabawach i konkursach oraz zajęciach plastycznych. Koszt ferii to 250 zł.

Dzieci od 5 do 9 roku życia mogą wziąć udział w całodniowych warsztatach detektywistycznych organizowanych przez Cafe Bajarka przy placu Wolności. Każdego dnia odkrywać będą nową tajemnicę, między innymi tajemnicę pociągu, zwierząt czy pływalni. Koszt całego turnusu to 225 zł natomiast pojedynczy dzień kosztuje 55 zł.

Edukatka przy Tomickiego zaprasza na organizowane przez siebie ferie. W ramach spotkań dzieci będą mogły odbyć podróż dookoła świata dzięki warsztatom plastycznym i konstruktorskim a także odbędą kurs z udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo dzieci będą miały okazję stanąc oko w oko z tropikalnymi bezkręgowcami a także naucza się jak oswoić i opiekować się psem. Koszt zajęć to 399 zł za turnus.

Niezwykle bogatą ofertę proponuje Świetlica Cafe przy Krakowskiej. Codziennie będzie można brać udział w zajęciach sportowych, muzycznych, rytmicznych, tanecznych oraz instrumentalnych. Cena turnusu uzależniona jest od wybranego panelu.

Czytogruszka zaprasza na Glebową, na podróż dookoła świata podczas której kierunek wyznaczać będą nam… owoce. Dzięki nim poznamy nie tylko kulturę i sztukę ale również tradycyjne produkty kolejnych krajów. Dodatkowo odbędą się warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, rzeźbiarskie a także lekcje hiszpańskiego. Koszt to 450 zł za turnus.

ABC Gallery przy Koszalińskiej, organizuje w tym roku Zimowe warsztaty malarskie ArtStudio. Dzieci będą mogły poznać różne techniki malarskie, zasady kompozycji oraz mieszania barw. Warsztaty trwać będą od 10 do 14 lutego i przeznaczone są dla dzieci od 16 roku życia. Koszt warsztatów to 650 złotych. W cenie jest wyżywienie oraz wszystkie potrzebne do pracy materiały.

Fundacja Wspierania Twórczości ARS proponuje Ferie Off-Line. Organizatorzy będą chcieli pokazać jak przyjemnie i efektywnie wykorzystać czas wolny, który normalnie spędzamy przed komputerem. Pierwszy turnus nosi tytuł „Wokół rękodzieła” gdzie dzieci poznają różne techniki rękodzieła. Drugi turnus upływać będzie pod hasłem „Z kulturą na Tak”. Dzieci będą miały okazję uświadomienia sobie jak interpretować kulturę. Jeden turnus kosztuje 150 zł.

Studio Rampa Dance zaprasza na warsztaty zimowe. Turnus pierwszy obejmował będzie zajęcia z gospel i zumby. Drugi turnus to zajęcia z capoeiry oraz hip-hopu. Prócz zajęć tanecznych odbywać się będą zajęcia plastyczne, gry na konsoli, karaoke oraz stacjonarne kino. Zajęcia dla dzieci od 6 do 11 lat kosztują 70 złotych za dzień.

Bajkowo przy Orląt organizuje gry i zabawy na świeżym powietrzu, zabawę karnawałową, wyjście do kina, serię warsztatów oraz tworzenie krótkich inscenizacji i ilustracji do opowiadań. Dodatkowo dzieci będą mogły pograć w kalambury, rozwiązywać rebusy i zagadki a także skorzystać z wielu innych niespodzianek. Koszt Ferii w Bajkowie to 450 zł.

Akademia Kreatywnego Futbolu zaprasza na obiekty Zespołu Szkół Elektrycznych przy Świcie. Odbędą się tam sportowe półkolonie ze specjalnie przygotowanym programem treningowym. W planach są treningi piłkarskie przeprowadzane dwa razy dziennie, kręgle oraz interesujące warsztaty. Koszt to 389 złotych. Półkolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

TAAkA SzkołA przy Jugosłowiańskiej zaprasza ferie, które będą dla dzieciaków nie tylko frajda ale także przygodą. Ferie organizowane są w formie „weków” czyli harmonogram podzielony na panele tematyczne. Pakiet pięciu weków kosztuje 200 złotych natomiast pakiet 10 weków to koszt 400 zł. Do wyboru między innymi weki detektywistyczne, politologiczne, dla bystrzaków, konstruktorów i odkrywców oraz wiele innych.

Twoje dziecko ma zadatki na Małego Inżyniera? W takim razie podczas ferii na Noskowskiego rozwinie swoje zainteresowania. Atrakcje pozwalają na poszerzenie wiedzy dziecka z zakresu nauk technicznych oraz ścisłych w przyjazny sposób. Podczas zajęć będą budowane a następnie programowane roboty z klocków Lego. Zajęcia przewidziane dla grup wiekowych od 7 do 15 oraz od 5 do 7 lat. Koszt ferii to 660 zł.

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź przy Strzałkowskiego zaprasza na ferie z tańcem i sztuką. W programie oprócz zajęć taneczno-artystycznych również pilates, malowanie tańcem oraz akrobatyka taneczno-artystyczna. Zajęcia prowadzone są dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oddzielnych blokach zajęciowych. Zajęcia od 190 do 390 złotych w zależności od grupy wiekowej.

Pasjonaci fotografii w wieku od 12 do 17 lat mogą wziąć udział w Foto Feriach. Kurs trwać będzie od 10 do 14 lutego w studio przy Kościuszki a także w plenerze. Każdy z uczestników otrzyma po kursie dyplom oraz płytę DVD ze zdjęciami. Koszt takiego kursu to 440 zł.

Jeżeli wasze dzieci mają dryg do nauki języków obcych sprawdźcie ofertę Centrum Helen Doron. Organizuje przy Sarmackiej Półkolonie z językiem hiszpańskim i angielskim. Oprócz codziennych zajęć językowych dzieci będą miały okazję odwiedzić Teatr Animacji oraz manufakturę słodyczy. Półkolonie zakończy bal karnawałowy. Cena kursu to 450 złotych za dziecko.

Klub Kameleon przy Naramowickiej zaprasza na Feryjne Warsztaty Plastyczne dla dzieci od 4 roku życia. W ciągu ferii odbędą się cztery spotkania, po dwa na tydzień. Podczas nich dzieci będą mogły zrobić etui na telefon z filcu lub pudełko na drobiazgi. Koszt warsztatów to 35 złotych za jedno spotkanie.

Sztukolada zaprasza na intensywny kurs rysunkowo-malarski. Przy Zwierzynieckiej spotkać się mogą dorośli oraz młodzież od 12 roku życia. Kursanci poznają różne techniki malarskie i rysunkowe z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów od ołówka do farb akrylowych. Pięciodniowy kurs to wydatek 225 złotych. W cenie są wliczone wszystkie materiały potrzebne do pracy.

Trzydniowe warsztaty teatralne po angielsku oferuje Alfa Direct Centrum Językowe. Podczas zabawy dzieci będą mogły poznać angielskie zwroty, które przydadzą im się w życiu codziennym. Koszt warsztatów to 180 złotych. Zajęcia odbywają się przy Starowiejskiej.

Iście zimowe szaleństwo gwarantuje Jupi Park. Podczas półkolonii podopieczni będą mogli poćwiczyć jogę, poznać zasady bezpieczeństwa zabaw zimowych oraz zjawisk atmosferycznych. Dodatkowo dzieci skorzystają z panelu zajęć o tematyce ekologicznej. Cena w zależności od karnetu od 40 do 400 złotych.

Księgarnia z Bajki mieszcząca się na osiedlu Przyjaźni zaprasza małych literatów na wtorkowe warsztaty oraz literackie czwartki. Podczas warsztatów dzieci uczyć się będą poprawności w mówieniu i zachowaniu. Podczas literackich czwartków natomiast dzieci odbędą niesamowite podróże z baśniowymi bohaterami. Bilety kosztują 10 złotych.

Palmiarnia Poznańska zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat na Karnawałowe ferie. Podczas spotkania dzieci poznają zwyczaje karnawałowe z całego świata. Ponadto nauczą się robić karnawałowe maski, powróżą sobie oraz odwiedzą balonowe ZOO. Koszt zajęć jest równy wejściówce do Palmiarni.

Akademia Judo przy Głogowskiej zaprasza dzieci od 6 do 13 roku życia na zimowe półkolonie z judo. Prócz zajęć sportowych dzieci wezmą udział w zawodach lepienia bałwanów oraz zagrają w kręgle. Koszt półkolonii to 290 złotych. Każdy uczestnik otrzyma klubową czapkę i szalik.

Macie ochotę na coś słodkiego? Manufaktura Słodyczy Bonbon Cafe przy Masztalarskiej zaspokoi tę chęć. Każdy uczestnik będzie miał okazję nie tylko dowiedzieć się paru ciekawostek ale również ukręcić własnego lizaka. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 6 do 10 lat. Jeden turnus to koszt 250 złotych.

Intensywny kurs rysunku i malarstwa przeznaczony jest nie tylko dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych ale także dla dorosłych. W Pracowni Łazarskiej na Głogowskiej uczestnicy będą mogli popracować z modelem oraz martwą naturą. Jest to dobra okazja by poćwiczyć na przykład przed egzaminem z rysunku. Koszt 25 godzin zajęć to 360 złotych.

Kolejna okazją do polepszenia swojej znajomości języków obcych będą miały dzieci, które wybiorą się na Kreatywne półkolonie językowo-sportowe. Organizuje je Szkoła językowa Skutecznyangielski.pl, która ma swoją siedzibę przy Przemysłowej. Półkolonie pod hasłem „Młodzi odkrywcy kosmosu” skierowane są dla dzieci od 6 do 12 lat. Podczas zajęć oprócz nauki języka i uprawiania sportu dzieci będą miały zajęcia z modelami planet układu słonecznego, dowiedzą się jak zbudowana jest rakieta kosmiczna oraz nauczą się samoobrony. To tylko część z przygotowanych atrakcji. Cena półkolonii to 385 złotych.

Stok narciarski MaltaSki oferuje kursy narciarskie i snowboardowe. Kursy podzielone są na stopień zaawansowania i przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Tygodniowy turnus narciarski kosztuje 190 zł natomiast snowboardowy 210 zł. Wypożyczenie sprzętu w cenie.

Klub bilardowy Hades w CK Zamku zaprasza na bezpłatne ferie z bilardem. Dzieci będą miały okazję do treningu oraz zabawy przy stole bilardowym. Dodatkowo dwa razy w tygodniu gościem będzie Mistrz Polski w Pool Bilardzie. Przekaże on dzieciom kilka technik i strategii gry.

Jeżeli znudziliście się trybem „Auto” w waszym aparacie i macie od 13 do 18 lat to skorzystajcie z ferii z fotografią. Poznacie możliwości aparatu dzięki zajęciom praktycznym. Nie musicie mieć swojego aparatu – na zajęciach każdy uczestnik może wypożyczyć lustrzankę bez dodatkowych opłat. Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Towarowej w Widzieć więcej.

Stary Browar zachęca do udziału w całej serii warsztatów. Podczas nich dzieci dowiedzą się jak tchnąć nowe życie w karton lub słoik lub nauczą się robić na drutach. Dodatkowo dla najmłodszych przewidziane są spektakle teatralne lub warsztaty Rodzinnej Choreografii. Wielbiciele zagadek mogą wziąć udział w tworzeniu własnej opowieści detektywistycznej oraz… pieczeniu cynamonowych bułeczek. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość wspólnego oglądania najnowszej produkcji słynnego studia Se-Ma-For, “Parauszek i Przyjaciele”.

Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia przy Taborowej zaprasza na sportowe ferie zimowe. Wszystkie dzieci powyżej 6. roku życia będą mogły spróbować swoich sił w Judo, Kendo czy Brazylijskie Jiu-Jitsu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowe harmonogramy oraz warunki zapisów dostępne są na stronach organizatorów.