Kolejni osiedlowi radni startują do rady miasta

Po Andrzeju Rataju, radnego ze Starego Miasta, który będzie walczył o mandat radnego miejskiego pod szyldem PO, swój start do rady miasta ogłosili kolejni osiedlowi radni: Paweł Sztando i Jan Zujewicz. Obaj wystartują jako kandydaci komitetu wyborczego Ryszarda Grobelnego.

– Od ponad 3 lat pracujemy w Radzie Osiedla Stare Miasto – mówią zgodnie obaj kandydaci. – W tym czasie udało nam się wiele zmienić w centrum Poznania: Stare Koryto Warty, granty staromiejskie, remont przystanku na Fredry czy więcej patroli policji – to tylko kilka z naszych inicjatyw. Dzisiaj chcielibyśmy to doświadczenie wykorzystać w Radzie Miasta. Dlatego podjęliśmy decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych.

I Janowi Zujewiczowi, i Pawłowi Sztando bliska jest wizja samorządu kierującego się interesami mieszkańców.
– Uważamy, że tylko praca ponad partyjnymi podziałami może przynieść pozytywne efekty dla poznaniaków – twierdzą. – Dlatego w wyborach zamierzamy kandydować z komitetu wyborczego Ryszarda Grobelnego.

Obaj potencjalni radni miejscy zapewniają, że w radzie miasta zamierzają kontynuować swoją dotychczasową działalność, a w centrum ich uwagi będą nadal problemy i wyzwania, z którymi stykali się do tej pory w radzie osiedla: bezpieczeństwo, rewitalizacja, porządek czy rozwój społeczności lokalnej.

Jan Zujewicz będzie startował do Rady Miasta z okręgu III (Winogrady, Wilczak, Bonin, Sołacz, Wola). Paweł Sztando będzie startował z okręgu I (Stare Miasto, Wilda, Dębiec, Świerczewo).