Horoskop na 2015 rok

Co nam przyniesie rok 2015? Kto wierzy we wróżby i przepowiednie – powinien przeczytać horoskop na 2015 rok…

BARAN (21.03–20.04)
To rok dobrych sił i dobrej energii! Wszystkie twoje działania będą zmierzać w dobrym kierunku, a Mars, Jowisz i Merkury będą sprzyjać we wszelkich zamierzeniach, zwłaszcza tym, które same barany będą uważać za dość ryzykowne… Odważnym szczęście sprzyja i nigdy to powiedzenie nie będzie bardziej prawdziwe dla Baranów niż w 2015 roku…

Niestety, w uczuciach już nie będzie tak dobrze, bo gwiazdy mówią, że trzeba będzie postawić na wytrwałość i cierpliwość, a obu tych cech Barany nie mają w nadmiarze. Partner zdecydowanie zażąda liczenia się z jego zdaniem, a w wielu sprawach postawi trwanie związku na ostrzu noża. Jednak cierpliwość pozwoli to przetrwać – o ile towarzyszy mu uczucie. Bo jeśli już go nie ma, to ten rok boleśnie to wyciągnie na jaw i zmusi do zmierzenia się z tą wiedzą twarzą w twarz. Samotne Barany mają szansę na spotkanie swojej drugiej połowy – o ile oczywiście nie miną jej w locie, znów gdzieś spiesząc i nie zauważając niczego po drodze. Ale jeśli uda im się zatrzymać, mają szansę na naprawdę wyjątkowy i pełny związek. I to będzie dokładnie taka rodzina, o jakiej zawsze ten niesforny Baran marzył: z własnym domem, wspólnymi wieczorami i pełnym zrozumieniem dla rogatej baraniej duszy.

W pracy i finansach inwestycje. Może to będzie nowe mieszkanie lub dom, a może chociaż remont tego, które już jest – wszystko to w marcu lub w maju. Kto myśli o budowie własnego domu – także powinien to zrobić w tym roku, to dobry czas. To dlatego Barany nie będę miały ochotę na fajerwerki w pracy, ale to akurat doskonale się składa, bo ten rok powinien być przeznaczony na cierpliwe utrwalanie tego, co już jest małymi kroczkami, a nie na spektakularne zwroty akcji i realizację szalonych pomysłów, które mają przynieść miliony w tydzień. Na wszelki wypadek jednak pamiętaj, żeby nie planować kredytów ani dużych zakupów na wrzesień, bo możesz na tym tylko stracić. Za to spore zyski są przewidziane na lipiec i październik. Warto jednak je zachować na później – szykuje się dla Baranów okazja na wakacje życia. Warto na nie przeznaczyć te pieniądze i wreszcie porządnie odpocząć.

Zdrowie – powinno Baranom dopisywać poza grypą lub silnym przeziębieniem w lutym. Warto pomyśleć o leczeniu klimatycznym – wypad w góry lub nad morze doskonale zrobi po chorobie. To przy okazji pomoże naładować baterie na cały rok i bardzo dobrze, bo w maju szykuje się kolejna choroba, możliwe są też dolegliwości związane z przemęczeniem i przepracowaniem. Dodatkowa odporność się przyda. I warto pomyśleć o zmianie sposobu odżywiania na taki, w którym owoce i warzywa będą dominować nad mięsem. Więcej surówek, surowych owoców i owocowych soków zamiast kawy, herbaty i smażonych mięs dobrze Baranom zrobi. Przypływ sił witalnych da się odczuć w marcu i kwietniu – no, ale wiosna to pora Baranów…

BYK (21.04–21.05)
To rok podróży i ciekawości świata, warto więc w ten świat wyruszyć i poznać go nie tylko za pośrednictwem książek, filmów czy internetu. Mawia się też, że podróże kształcą i w tym roku będzie to dla Byków bardzo prawdziwe powiedzenie. Wiele się nauczą, dowiedzą i wrócą do domu z wiadomościami, które pozwolą im przemeblować swoje życie tak, by było znacznie lepsze i wygodniejsze.

W uczuciach też sporo zmian, a nawet jedna utrata głowy, i to w egzotycznych plenerach. Samotne Byki jednak nie powinny się ani chwili zastanawiać nad tym, czy iść czy nie za głosem serca – i rzucić się w uczucie z głową. Wiele zyskają, a może nawet miłość na całe życie? Bądźcie czujni w marcu i kwietniu! Jednak i zajętym Bykom szykuje się sporo niespodzianek, niestety, głównie niezbyt przyjemnych i polegających na drobnych, nużących utarczkach z partnerem o… wszystko. To koniecznie trzeba rozwiązać i poważnie porozmawiać z partnerem, bo inaczej problem będzie narastała aż do rozstania. A gdy już do niego dojdzie, trudno będzie cokolwiek odwrócić. Może chodzi o ciągły brak czasu? Koniecznie zaplanujcie tak sierpień i wrzesień, by móc wspólnie wyskoczyć na weekend czy spędzić tydzień, dwa tylko we dwoje ze swoją drugą połową.

W tym roku koniecznie zwróć uwagę na obowiązkowość i punktualność, to będą kluczowe cechy dla kariery zawodowej każdego Byka. Finanse zapowiadają się dobrze, ale nie aż tak, by szaleć bez opamiętania lub przepuszczać okazję do zarobku właśnie z powodu braku obowiązkowości. Wystarczy wprowadzić nieco systematyczności do finansów i kłopoty z brakiem pieniędzy się skończą. Na lepsze zarobki trzeba będzie poczekać do 2016 roku, ale propozycje pracy, w której będzie to możliwe, Byki dostaną już w 2015. Tyle że propozycji będzie sporo i dobrze się będzie solidnie zastanowić, zanim się zdecyduje, którą z nich wybrać. Nie wszystkie będą oznaczały awans zawodowy, chociaż na pierwszy rzut oka tak właśnie będą wyglądać. Koniec roku w pracy zapowiada się nieco nerwowo, będzie też bardzo pracowity, ale już w pierwszych miesiącach 2016 Byki odczują pierwsze efekty swojej ciężkiej pracy.

To wszystko będzie wymagało dobrego zdrowia i dobrej kondycji – i tak jak to pierwsze nie powinno przysporzyć kłopotów, tak z tym drugim może być różnie. Rower, pływanie czy chociaż regularne, długie spacery, a wszystko bez wymigiwania się – koniecznie zacznijcie ćwiczenia od stycznia. Jeśli macie podejrzenia co do stanu zdrowia – wybierzcie się do lekarza i zróbcie badania! Byki powinny w tym roku szczególnie uważać na swój kręgosłup – dobrze byłoby pod kontrolą wykwalifikowanego trenera popracować nad jego wzmocnieniem. W kwietniu zapowiadają się pewne dolegliwości, ale niezbyt poważne. Byki koniecznie muszą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, to je doładuje energetycznie.

BLIŹNIĘTA (22.05–21.06)
Zima w styczniu może upłynąć pod znakiem lekkiej depresji, tym większej, im bardziej udany był sylwester. I taki marazm może trwać aż do marca, gdy pogoda zacznie się zmieniać na bardziej wiosenną. Jednak taki przymusowy odpoczynek z pewnością nie zaszkodzi wiecznie ruchliwym Bliźniętom, wręcz przeciwnie: pozwoli im zebrać energię na to, by stawić czoła z sukcesem wyzwaniom nadchodzącego roku.

W uczuciach szykuje się nowe uczucie. I to poważne, bez względu na to, czy Bliźniak jest zajęty czy nie. O rozsądne, trzeźwe spojrzenie na sprawę będzie trudno, bo miłość skutecznie zapanuje nad rozumem. Ale nie da się ukryć, że ta nowa osoba będzie się wydawała jakby stworzona dla potrzeb Bliźniaka! Związek z nią będzie realizacją wszystkich
romantycznych wyobrażeń i skrywanych pragnień. Jednak zajęte Bliźniaki powinny się zastanowić, czy warto zrywać związek, który im przecież odpowiada, skoro w nim tkwią, aby rozpocząć nowy z osoba, o której tak naprawdę jeszcze nic nie wiedzą? Cóż, może się okazać, że związek, w którym tkwią, istnieje tylko z powodu przyzwyczajenia, a nie uczucia. Ta wiedza będzie bolesna, jednak chyba lepiej późno niż wcale…? Może się też okazać, że to chwilowe załamanie, a związek po nim rozkwitnie jak nigdy przedtem.

Praca w tym roku może być rozczarowująca – niektóre Bliźnięta będą miały uczucie niespełnienia, bo ich działania, nawet te wyjątkowo spektakularne, jakoś nie będą zauważane przez szefów, a awansowani będą zupełnie inni pracownicy, którzy nie robią nawet połowy tego, co jeden Bliźniak. Warto jednak poczekać – na przełomie sierpnia i września w pracy szykuje się przełom i po nim będzie już można wziąć sprawy w swoje ręce – no i pokazać, co się potrafi. Wysiłki z pewnością zostaną nagrodzone i już we wrześniu Bliźniaki będą mogły pomyśleć o większych zakupach, na przykład mebli do domu. Pieniądze zaczną płynąć z najmniej oczekiwanych stron i zakupy nie będą stanowić żadnego problemu, a stan konta pozwoli na spory optymizm. Bliźniaki powinny pamiętać jednak o tym – zwłaszcza w tym roku – by każdą sprawę doprowadzać do końca i umieć do tego wytrwale dążyć.

Jeśli chodzi o zdrowie to tu we znaki może się dać stres. Zdecydowanie jednak leczenie go używkami takimi jak papierosy czy alkohol nie jest najlepszym pomysłem. Już pod koniec wiosny Bliźniaki powinny zacząć chodzić na długie spacery do parku czy – jeszcze lepiej – lasu. Warto pomyśleć o medycynie niekonwencjonalnej – akupunktura pomoże przywrócić prawidłowy rozkład energii w organizmie i przetrwać złe miesiące, a mieszanki ziołowe – oczyścić organizm z toksyn. Jeśli Bliźniakom pozwolą na to finanse i czas, powinny w lutym wybrać się na kurację odtruwającą do jednego z ośrodków SPA. Wrócą nie tylko w znacznie lepszej kondycji, ale i szczuplejsze o kilka centymetrów, no znacznie piękniejsze…

RAK (23.06–23.07)
Do połowy września to będzie bardzo dobry i pozytywny rok. Kłopoty uda się rozwiązać, a problemów unikać dzięki współpracy z kimś, kto sprawi, że Raki zdadzą się na swój zdrowy rozsądek, a nie emocje. Jednak muszą uważać na swój upór – on może sprawić, że przegapią szansę na szybkie rozwiązanie wielu problemów, bo nie będą chciały posłuchać dobrych rad i uparcie zrobić po swojemu…

Jeśli chodzi o uczucia, to Raki powinni przestać wreszcie rozpamiętywać przeszłość i zacząć myśleć o przyszłości, a przede wszystkim wziąć się do działania. Jeśli ktoś im się podoba, powinny wreszcie dać mu to odczuć, a nie tylko wpatrywać się w niego z oddali. Od myślenia trzeba wreszcie przejść do działania, bo inaczej bratnia dusza nigdy się nie odnajdzie. Zajęte Raki też powinny się zastanowić w tym roku nad swoimi związkami, bo może i w nich wszystko dzieje się siłą rozpędu, a nie uczucia i dawno już trzeba było w nich coś zmienić. Ten rok jest dobrym rokiem, by takie działania wreszcie zacząć – i najwyższy na to czas, dla własnego dobra każdego leniwego w uczuciach Raka. Jeśli on sam nie rozwiąże swoich problemów emocjonalnych – zrobi to ktoś za niego, absolutnie nie licząc się z tym, czy robi Rakowi krzywdę czy nie i czego by Rak sobie życzył.  

Pierwsza połowa roku w pracy będzie nerwowa, bo będzie sporo się działo. Ale też będzie to czas, gdy każdy Rak poradzi sobie bez problemu z większymi wyzwaniami zawodowymi. Najlepiej jednak, gdy będzie sobie wybierał takie zadania, które może realizować sam. Wzrost energii i możliwości zawodowych nie będzie, niestety, szedł u niego w parze z tolerancją i wyrozumiałością dla mniej energicznych i mniej umiejących. Niestety, mnóstwo pracy nie przełoży się na sukces finansowy, a po drodze mogą się pojawić poważne zawodowe kłopoty, z którymi trzeba będzie sobie umieć poradzić. To nie będzie łatwe, jednak sporo nauczy Raki o swoich możliwościach, a chyba jeszcze bardziej – o wadach, nad którymi trzeba popracować. Pieniądze nadejdą dopiero pod koniec roku i raczej nie należy się spodziewać dużych sum, zwłaszcza że także pod koniec roku Raki będą czekać także spore wydatki.

Zdrowie będzie dopisywało przez cały rok, jednak tylko pod warunkiem, że Raki nie będą zapominać o odpoczynku, i to kilkakrotnie w ciągu roku. Nie wystarczy dwutygodniowy wyjazd – raki w tym roku muszą sobie zaplanować jeszcze co najmniej trzy dłuższe wypoczynki. Warto  to sobie dobrze przeliczyć i połączyć pozostały urlop z długimi weekendami. I niezbędne jest przejście na zdrową dietę – tłuste i ciężkostrawne jedzenie to ostatnia rzecz, która Rakom jest potrzebna nie tylko w tym roku, ale w ogóle. Koniecznie powinny też ograniczyć słodycze – inaczej jesienią dadzą im się we znaki kłopoty ze zdrowiem.

LEW (23.07–23.08)
To będzie bogaty rok – Lwom szykuje się albo awans, albo nowa, lepsza praca, a w związku z tym i lepsze zarobki. Wprawdzie będą mieć w tym roku też trochę kłopotów z dyscypliną pracy, jednak ich osiągnięcia będą na tyle znaczące, że spóźnianie się czy niechęć do pracy w zespole nie powinna im zaszkodzić. W tym roku Lwy poszerzą swoją wiedzę z korzyścią dla siebie i umocnią swoją pozycję jako specjalisty.

Uczucia w tym roku oznaczają wielka miłość! Nadejdzie w wakacje, lipiec, sierpień i wrzesień będą gorące! To nie będzie uczucie od pierwszego wejrzenia, bo jednak Lew najpierw musi zostać uwiedziony intelektualnie, ale gdy przekona się o możliwościach i błyskotliwości partnera – na miłość nie trzeba będzie długo czekać. Co prawda zbić z tropu może go fakt, że będzie to osoba, na jaką normalnie zupełnie nie zwróciłby uwagi, ale, jak wiadomo, miłość niejedno ma imię. To, że ktoś gustuje w drobnych brunetkach nie znaczy, że nigdy się nie zainteresuje posągową blondynką… Zajęte Lwy przeżyją kryzys w związku i będą miały sporo roboty, by go uratować, o ile oczywiście będą chciały to zrobić. Jednak zanim podejmą decyzje na tak czy na nie, warto porozmawiać poważnie i szczerze z partnerem – ta rozmowa może diametralnie zmienić sposób myślenia Lwa i związku i swoim partnerze. Warto też pomyśleć nad sposobami pozbycia się rutyny ze związku.

W pracy – mnóstwo pracy. Pieniędzy oczywiście też, ale nie pojawią się bez powodu. Konieczna będzie rewolucja w pracy, i to niejedna, ale choć Lwom pracującym przysporzy niechętnych, to jednak zapewni ten wielki sukces, na który Lwy czekały. Gdy pojawią się widoczne efekty tego sukcesu, najbardziej te finansowe, to warto nie stracić głowy i nie wydawać wszystkiego jak leci. Nie chodzi o czarną godzinę – ta w tym roku na pewno nie nadejdzie – ale raczej o to, że nawet największe pieniądze kiedyś się kończą, a przecież żeby dalej zarabiać – trzeba inwestować. W żadnym wypadku Lwy nie powinny brać w tym roku żadnego kredytu czy pożyczki, to, co zarobią, powinno im wystarczyć, zwłaszcza że mogą liczyć na nieoczekiwany wpływ zaległych wynagrodzeń, na które dawno przestały już liczyć. I nie powinny słuchać malkontentów i pesymistów…

Zdrowie Lwom powinno dopisywać, o ile będą pamiętać o tym, że nie warto się stresować głupstwami, do czego mają zdecydowanie skłonności. Powinny jednak stale dbać o swoją kondycję fizyczną i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, bo nic bardziej niż to nie poprawi im samopoczucia, a w konsekwencji zdrowia. Przez ostatnie trzy miesiące roku koniecznie muszą wzmacniać odporność, inaczej dadzą im się we znaki częste infekcje, z którymi trudno będzie sobie poradzić, zwłaszcza jeśli chodzi o dolegliwości układu oddechowego. Warto pomyśleć o inhalacjach i kąpielach z olejkami eterycznymi.

PANNA (24.08–26.09)
Rok zapowiada się doskonale: mnóstwo niespodzianek, wspaniałych możliwości i pomysłów, które Panna będzie mogła realizować. I co prawda nie wszystkie uda jej się wprowadzić w życie, to będzie ich wystarczająco dużo, by nawet wymagająca i perfekcyjna Panna czuła się zadowolona. Zwłaszcza że za pomysłami pójdą też pieniądze i czego jak czego, ale ich w tym roku nie będzie Pannom brakowało.

W uczuciach Panna ma szanse na powodzenie jedynie wtedy, gdy weźmie sprawy w swoje ręce, a nie będzie w nieskończoność czekać, aż ten ktoś się domyśli. Otóż nie domyśli się i trzeba mu to dać do zrozumienia i warto do pomocy poprosić dobrych przyjaciół. Bez nich będzie ciężko o realizację pomysłu. I warto się będzie postarać, bo jest duża szansa, że to będzie właśnie ten partner, tak fizycznie, jak intelektualnie. A co dla Panny ważne, chociaż rzadko kiedy się do tego przyznaje, partner zostanie zaakceptowany także przez jej rodzinę. Wszystko więc ułoży się doskonale, pod warunkiem, że Panna będzie pamiętać o swojej skłonności do rządzenia i panować nad nią. Nawet najlepszy człowiek na świecie, zwłaszcza jeśli jest inteligentny, nie zniesie ciągłego mówienia mu, co ma robić… Jeśli Pannie się to uda, to ma szansę stworzyć doskonały związek.

W pracy wszystko w porządku, bez większych wzlotów, ale i bez upadków, za to finanse zapowiadają się imponująco i jest to efekt ciężkiej pracy w poprzednich latach. Warto było poczekać na efekty, prawda? Jednak jeśli Panny nie przyłożą się do zaplanowania budżetu i nie skupią na tym, to z napływających pieniędzy niewiele przyjdzie. Być może Panny zechcą wziąć pożyczkę i rozpocząć pracę na własną rękę – to bardzo dobry pomysł, o ile są na tyle systematyczne i uporządkowane, że potrafią dobrze zająć się swoimi finansami i jednocześnie pracą zawodową. Może warto pomyśleć o nowym zawodzie albo uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji? Rok 2015 będzie temu sprzyjał i warto skorzystać z okazji.   

Zdrowie niestety nie zapowiada się najlepiej, jednak jeśli Panna zdobędzie się na cierpliwość regularnych wizyt u lekarzy i stosowania zapisanej przez nich kuracji, choroby nie powinny być zbytnio uciążliwe. Koniecznie muszą większą wagę w tym roku przywiązywać do stanu oczu i wagi – i pod tym kątem zmienić dietę. Marchew, tran i otręby powinny być obecne w ich diecie codziennie, a nie tylko od święta. Więcej sportów, więcej wypoczynku na świeżym powietrzu, a wszystko będzie dobrze. Dbałość o siebie zaprocentuje – już w październiku dobry wypoczynek doda Pannom urody i seksapilu!

WAGA (24.09–23.10)
To będzie rok ciężkiej, ale owocnej pracy – o ile Wagi nie będą się nad sobą zbytnio rozczulać i o ile ambicja u nich nie przeważy nad rzeczywistymi umiejętnościami. Odpowiednie – nomen omen – wyważenie talentów i możliwości zapewni im udany rok w każdej dziedzinie. A przy okazji znacznie poprawi charakter, co zaprocentuje zwłaszcza w drugiej połowie roku.

W uczuciach Wagi będą robiły z partnerami i potencjalnymi partnerami co im się żywnie będzie podobało. Będą fascynować, przyciągać, urzekać i nikt nie będzie im się w stanie oprzeć. Jednak manipulatorzy często wpadają we własne sidła, więc lepiej z tym uważać i nie przesadzać. Bo albo obieca się więcej niż zamierza i może dać – albo samemu się wpadnie z głową w uczucie niekoniecznie odwzajemnione, bo fascynacja i zauroczenia to nie to samo co miłość. Tu szykują się kłopoty w lipcu i sierpniu, czyli gorąca wakacyjna miłość. Sporo tu namiesza seks, na który Wagi w tym roku będą mieć ogromny apetyt i partnerowi będzie trudno mu sprostać, co także może prowadzić do nieporozumień. Może przy okazji Wagi też powinny się zastanowić nad tym, według jakiego klucza dobierają sobie partnerów i dopasować kryteria do rzeczywistości i swoich potrzeb? Chyba warto…

W pracy sukcesy, chociaż trzeba będzie na nie sobie zapracować, jednak czego jak czego, ale pracowitości Wagom nigdy nie brakowało. Można więc powiedzieć, że ten awans jest już pewny, a nagroda już czeka. Już w drugiej połowie roku Wagi dowiedzą się, jak to jest, gdy ma się do dyspozycji konkretne, i w dodatku samodzielnie zarobione pieniądze. Co prawda muszą przy tym pamiętać, że nie należy raczej wszystkiego, co się zarobi, wydawać od razu i lepiej sobie co nieco zostawić, zwłaszcza że wróg w pracy nie śpi i może jeszcze być groźny. Dopiero pod koniec roku uda się go ostatecznie pokonać i lepiej to zrobić ostatecznie, żeby nie mieć już więcej kłopotów – przynajmniej w pracy.

Zdrowie – będzie dopisywać mniej więcej od marca. O ile Waga zdecyduje się na uprawianie jakiegoś sportu oraz przejście na zdrową dietę. Oliwa z oliwek zamiast smalcu, ryba zamiast mięsa i warzywa zamiast ciastek – oto, co pozwoli Wagom utrzymać dobre zdrowie. Wprawdzie wiosna pojawia się przeziębienia, a jesienią grypa, ale nie będą to poważne kłopoty ze zdrowiem, a przy odpowiednim trybie życia i jedzenia mogą się w ogóle nie pojawić. Dużo czasu na słońcu i nad morzem – to doskonale zapobiegnie przeziębieniom i grypom. Doskonale przysłużą się Wagom także kąpiele w morskiej wodzie.

SKORPION (24.10–23.11)
Skorpiony będą się musiały nauczyć oszczędzać, bo kłopoty z pieniędzmi potrwają przynajmniej do połowy roku, w dodatku natłok awarii, problemów osobistych może sprawić, że Skorpion zacznie się zastanawiać nad prawem czarnej serii i tym, że nieszczęścia chodzą stadami… Ale w lipcu zacznie się już zupełnie inne życie i znacznie lepszy okres w roku. I będą to efekty ciężkiej pracy i oszczędzania w pierwszej połowie roku.

Uczuć Skorpionom na pewno nie zabraknie, zresztą akurat ten znak Zodiaku nigdy na brak uczuć nie narzeka. Ci, którzy kochają, wybaczają Skorpionom wiele rzeczy ze względu na ich niezaprzeczalne zalety, tak też będzie i w tym roku. To raczej Skorpiony mogą mieć problem ze swoim związkiem i z emocjami – zdecydowanie jednak rok 2015 jest rokiem, kiedy należy je rozwiązać. To może oznaczać szczerą rozmowę z partnerem, wyjaśnienie wątpliwości lub też zdobycie się na odwagę i wyjawienie swoich uczuć komuś, kto jest wyjątkowo bliski sercu Skorpiona. Rozmowy w obu przypadkach będą trudne i nie zakończa się na jednej, jednak – też w obu przypadkach – czas pokaże, że warto je było podjąć, bo szczerość już wkrótce zaprocentuje. Skorpion musi jednak pamiętać, że powinno się go kochać za to, jaki jest, a nie za to jaki mógłby być. Tym wskaźnikiem, którego potrzebuje, by ocenić temperaturę własnych uczuć, jest bliskość.

Po półrocznym oszczędzaniu pojawią się pieniądze, zwłaszcza jeśli Skorpionom uda się wytrwać w postanowieniu i do czerwca przynajmniej nie pozwalać sobie na żadne finansowe szaleństwa. Później efekty ciężkiej pracy zaczną być zauważalne, warto jednak rozejrzeć się, czy aby ktoś z przyjaciół czy krewnych nie potrzebuje pomocy finansowej. Z pomocą jednak też nie należy przesadzać, bo przecież z nieba nikomu gotówka nie spada, Skorpionom także nie. jeśli pojawi się propozycja nowej pracy, należy ją rozważyć, ale nie spieszyć się z podjęciem decyzji, bo co nagle to po diable. Reakcja potencjalnego szefa na taką odpowiedź wyjaśni od razu, czy warto zmieniać pracę, czy lepiej zostać w starej…

Jeśli chodzi o zdrowie, to Skorpiony mogą mieć problemy z nadwaga i wszystkimi chorobami, z którymi się ona wiąże. Warto więc pamiętać o ruchu, a przede wszystkim o seksie, bo przez kilka pierwszych miesięcy roku będzie to dziedzina, którą Skorpiony potraktują po macoszemu. Warto pomyśleć o zaplanowaniu weekendów pod kątem odpoczynku, a nie tylko siedzenia przed telewizorem – może rowerowe wypady do lasu czy nad jezioro, z piknikiem na łonie natury? Może zwiedzanie okolic Poznania, i to na piechotę? To pozwoli zapomnieć o codziennych kłopotach, spalić sporo kalorii, no i dotlenić organizm, co szybko zaowocuje zwiększoną wydajnością w pracy. Zdrowa dieta i podróże, nawet te niezbyt odległe, pozwolą Skorpionom przetrwać rok w dobrej formie.

STRZELEC (24.11-22.12)
Strzelce będą sporo podróżowały, poznają wiele nowych miejsca, wrócą też do starych, za którymi tęskniły. Ta pasja wiele zmieni w ich życiu na stałe, a zmiany zaczną się już w tym roku. W tym znaku jest bowiem reformatorski Uran i to on skłoni Strzelce do rozpoczęcia bardziej intensywnego życia.

Samotne Strzelce już na początku roku spotkają nową miłość – wśród nowych znajomości jedna trafi go w samo serce strzała Amora i zatrzyma przy sobie na dłużej. Urok nowego uczucia sprawi, że Strzelec zapomni o całym świecie, także o innym partnerze, o ile go ma. To oczywiście może rodzić konkretne i nieprzyjemne zawirowania natury uczuciowej, partnerzy Strzelców powinni więc mieć je stale na oku przynajmniej do kwietnia i uczestniczyć razem z nimi w każdym wydarzeniu towarzyskim, w jakim zechce wziąć udział. Strzeżonego Pan Bóg strzeże… Samotni Strzelce będą się mogli cieszyć nową miłością bez ograniczeń i to uczucie postawi im świat na głowie, zmieni przyzwyczajenia, nawyki i w ogóle sposób widzenia świata. Nie będzie to związek bezproblemowy, będą się zdarzać gigantyczne kłótnie, ale choćby dla zachłyśnięcia się tym całkiem nowym światem chyba jednak warto dać się ponieść…

Szalejącym emocjom nie będzie przeszkadzać praca – przez cały styczeń nie będzie się tam działo nic, co będzie wymagało szczególnej uwagi, prawdziwa praca zacznie się dopiero w lutym. I wtedy już trzeba będzie wziąć się do roboty, bo przegapienie tego czasu oznacza borykanie się z zaległościami do końca roku. Ale praca nie będzie sprawiała trudności i wszystkie zadania postawione przez szefów będą dziecinnie łatwe do rozwiązania – a umiejętność działania przez zaskoczenie w stosunku do przeciwników szczególnie cenna. Jesienią Strzelce będą zbierać pierwsze owoce swojej ciężkiej pracy i z pewnością będą z nich zadowoleni.

Ci Strzelce, którzy planują zerwać z jakimś nałogiem, powinni to zrobić w tym roku. To doskonały czas na to! I koniecznie w diecie Strzelca powinny się znaleźć dania zawierające dużo ryb morskich oraz naturalnych olejów roślinnych. Koniecznie też podczas swoich wędrówek po świecie powinni pamiętać o znalezieniu chwili na wypoczynek, ale taki polegający na leżeniu na plaży i morskich kąpielach. To jak nic innego doładuje baterie Strzelca – zwłaszcza jeśli plaża będzie egzotyczna, a przy niej będą rosły palmy…

KOZIOROŻEC (23.12-20.01)
Rok 2015 to czas zmiany domu, choć będzie to kosztować wiele pracy i wysiłku. Wielu Koziorożców postanowi też zmienić stan cywilny i to także nie obejdzie się bez nerwów i ciężkiej pracy – ale pod koniec roku uznają, że było warto, bez względu na to, czy kupili nowy dom, czy wstąpili w związek małżeński – czy też z niego wystąpili…

W uczuciach zapowiadają się wielkie zmiany – Koziorożce świeżym okiem spojrzą na partnera i w wielu przypadkach to, co zobaczą, zupełnie im się nie spodoba. Niestety, w wielu przypadkach odczucia będą wzajemne. Wyjść jest kilka – można po prostu zdecydować się na rozstanie, ale można też spróbować dać sobie jeszcze jedną szansę, i po odpoczynku od siebie – postarać się odbudować związek. Jednak nie uda się to, jeśli Koziorożce będą więcej uwagi poświęcały pracy, spotkaniom towarzyskim czy remontowi domu niż partnerowi. To on powinien być najważniejszy i trzeba mu to okazywać, bo uczucie wcale nie jest takie oczywiste. Na takich działaniach powinna upłynąć pierwsza połowa roku. W drugiej wszystko powinno już się ułożyć – na tak lub na nie. Samotne Koziorożce będą samotne jedynie do wakacji – to w czasie wakacyjnych podróży poznają kogoś, kto zawróci im w głowie, i to na dobre.

W sferze zawodowej wszystko będzie się układało doskonale, dzięki którym Koziorożce będą mieć więcej czasu i pieniędzy. Jednak w maju muszą się nastawić na spore zmiany w pracy, które także od nich będą wymagać dodatkowych działań, a może nawet zmiany pracy? Jeśli tak, to przy wyborze nowej koniecznie trzeba się kierować realiami, a nie obietnicami gruszek na wierzbie. Bez względu na decyzje – pieniędzy Koziorożcom nie zabraknie, choć okresowo trzeba będzie zacisnąć pasa, bo w pracy pojawią się zawirowania. Ale jeśli zdecydują się na kupno wymarzonego domu, to będzie ich na ten dom stać i będzie to właściwa decyzja. PO niej przyjdzie wymarzony i wyczekany awans.

Zdrowie będzie Koziorożcom dopisywać, o ile uda im się powściągnąć własne łakomstwo i miłość do słodyczy oraz nie zarzucą ćwiczeń bez względu na porę roku. Jeśli przydarzy im się grypa czy przeziębienie – sami będą sobie winni, bo nie zadbali o nabycie odporności. W tym roku Koziorożce powinny też uważać, by nie przesadzić z alkoholem. To nie będzie dla nich zdrowe. Muszą też pamiętać o tym, by dłużej spać i nie bagatelizować dolegliwości kręgosłupa. Ważne jest też dobre samopoczucie – ono wpływa na stan zdrowia jak nic innego, więc koniecznie Koziorożce muszą zadbać o to, by przeciwstawić się stresowi.

WODNIK (21.01–19.02)
To będzie burzliwy i nerwowy rok, ale też Wodniki same sobie na to zapracują. Nagła zmiana sposobu życia, życiowych priorytetów i oznajmienie partnerowi, że wolność jest najważniejsza – to z pewnością nie są sposoby zapewnienia sobie spokojnego roku. Ale może to po prostu czas na zmiany, który musiał już nadejść?

W uczuciach Wodniki wszystko postawią na głowie i partnerzy będą kompletnie zdezorientowani, o co tu chodzi. Wielu Wodników, których związki pozostawiają wiele do życzenia, dojdzie nagle do wniosku, że wszystko trzeba tu zmienić – i co gorsza, dojdą do tego wniosku nie informując o tym strony przeciwnej, a to nie spotka się z jej aprobatą. Humorzastym Wodnikom szykuje się wiele przykrych chwil, kłótnie, a w wielu przypadkach koniec związku, bo Wodnik, gdy już się na coś zdecyduje, bywa uparty bez względu na to, czy ma rację czy nie. Trudno będzie Wodnikowi przetłumaczyć, że robienie rewolucji znienacka w życiu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem i warto się nad tym wcześniej zastanowić, by nie krzywdzić drugiej osoby. Ale pragnienie odzyskania wolności w tym roku może być przemożne i żaden logiczny argument do Wodnika nie trafi. To znaczy – trafi, ale już będzie za późno… Wszystko unormuje się dopiero w drugiej połowie roku.

Na szczęście w pracy wszystko będzie wyglądało znacznie lepiej. Problemy da się rozwiązać szybko i łatwo, praca potoczy się łatwo, chociaż nie zabraknie zazdrośników i tych, którzy chcieliby być ojcem cudzego sukcesu. Trudno będzie sobie z nimi poradzić, ale jeśli Wodnik nie straci panowania nad sobą, to dzięki inteligencji i błyskotliwości wybrnie zwycięsko z każdej trudnej sytuacji. Finanse będą się utrzymywać na tym samym poziomie i chociaż przydałoby się trochę grosza ekstra, to jednak na poprawę sytuacji finansowej trzeba będzie poczekać. Uważaj na długi!

Zdrowie – może się dać we znaki zimą i jesienią. Zła dieta i styl życia zemści się przeziębieniami i dokuczliwym katarem. Może warto wziąć się za siebie i powalczyć o zdrowie? Latem koniecznie Wodniki powinny pomyśleć o intensywnym wypoczynku – ale w ruchu. Wędrówki po górach, spływ kajakarski czy wyprawa rowerowa to coś, co doskonale wpłynie na zdrowie i kondycję. Przeziębień i gryp nie będzie.

RYBY (20.02-20.03)
Pierwsze tygodnie nowego roku nie wydadzą się szczególnie interesujące i optymistyczne, ale już w połowie stycznia wszystko się zmieni i życie nabierze barw, pojawią się też interesujące plany i większe pieniądze. Wystarczy tylko przetrwać te dwa tygodnie…

W uczuciach wiosna pojawi się zgodnie z planem, czyli w pod koniec lutego. Rybom, które pokłóciły się z partnerem, uda się wyjaśnić nieporozumienia ku obopólnemu zadowoleniu, a tym, które szukają swojej drugiej połowy – znaleźć partnera. Może się okazać, że jest to znajomy z dawnych lat, na którego jednak teraz Ryby spojrzą zupełnie innym okiem. Wspólnie spędzone lato pozwoli na odkrycie w sobie wielu wspólnych cech, ale czy to wystarczy, by zbudować coś trwałego – na to już każda Ryba w swoim serduszku musi sobie sama odpowiedzieć. Ryby już zajęte będą się cieszyć emocjonalną stabilizacją – im zawirowania uczuciowe nie grożą, mogą liczyć na lojalność i oddanie partnera. W trudnych przypadkach Ryby zawsze mogą liczyć na pomoc rodziny i warto z niej w razie konieczności korzystać.

W pracy i finansach również stabilizacja – ile było, tyle będzie, w pracy też bez fajerwerków, nie będzie ani awansu, ani utraty pracy, co dla Ryb jest akurat dobrą wiadomością, bo około czerwca pojawi się interesująca propozycja nowej pracy, którą warto się zainteresować, bo chociaż oznacza większe zaabsorbowanie obowiązkami zawodowymi, to jednak jest znacznie ciekawsza, no i zapewnia większe pieniądze. Ryby co prawda ryzykantkami nie są, ale w tym przypadku powinny się przemóc…

Jeśli chodzi o zdrowie, to Ryby mogą mieć problemy z układem trawiennym i krążenia, powinny także bardziej panować nad swoimi nerwami, a nie przejmować się byle czym. Czas spędzany na świeżym powietrzu przy każdej okazji i dobrze zaplanowane wakacje pozwolą im poradzić sobie z dolegliwościami. A gdy dadzą im się we znaki huśtawki nastrojów to zamiast sięgania po tabletki Ryba powinna udać się na spacer, przeczytać podnoszącą na duchu książkę czy obejrzeć ulubiony film.