Remont na Wildzie, autobusy pojadą objazdem

W sobotę, 28 lutego rozpoczną się prace wodociągowe na ulicy Wspólnej. W związku z tym zmianie ulegnie przebieg tras autobusów linii 71 i 243 (dla linii 243 od nocy z soboty na niedzielę, tj. 28.02/1.03) w obszarze południowej Wildy i Dębca.

Linia 71
OS. WICHROWE WZGÓRZE – Murawa – … – Rolna – Hetmańska – Dolna Wilda – Czechosłowacka – Łozowa – 28 Czerwca 1956 r. – OS. DĘBINA

Linia 243
LUBOŃ / OS. DĘBINA – 28 Czerwca 1956 r. – Łozowa – Czechosłowacka – Dolna Wilda – Hetmańska – Rolna – 28 Czerwca 1956 r. – … – RONDO KAPONIERA

Przystanki
Na trasie objazdowej autobusy linii 71 i 243 zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach oraz na dodatkowym przystanku „Łęgi Dębińskie” (na żądanie) znajdującym się na ul. Dolna Wilda przy wylocie ulicy Łęgi Dębińskie (w obu kierunkach).

Całkowicie wyłączony z użytkowania będzie przystanek „IPN” na ul. Rolnej w okolicach Instytutu Pamięci Narodowej.

Przystanki „Rolna” znajdujące się na ul. Rolnej przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską zostają przeniesione. Przystanek w kierunku osiedla Dębina znajdować się będzie na ul. Hetmańskiej za skrzyżowaniem z ul. Rolną (na tym przystanku zatrzymują się również autobusy linii 238 jadące w kierunku osiedla Orła Białego), natomiast przystanek w kierunku centrum znajdować się będzie na ul. Rolnej za skrętem z ul. Hetmańskiej (naprzeciw budowanego bloku mieszkalnego).

Przystanki na żądanie „Wspólna I” znajdujące się w obszarze skrzyżowania ulic Wspólnej i Rolnej zostają przeniesione na ul. Dolna Wilda przy skrzyżowaniu z ul. Wspólną.