Zakład uratowany!

W piątek rano udało się osiągnąć “magiczną kwotę” 100 tys. zł. Oznacza to, że Zakład – największy makerspace w Polsce – nie zawiesi działalności i wciąż będzie można z niego korzystać, ale w nowej lokalizacji.

– O 8:59 nastąpił ten historyczny moment! Zakład, ma już ponad 100 tys. zł! Oczywiście zbieramy, zbieramy – aby każdy miał cieplutko i milutko na nowej miejscówce – czytamy na Facebooku Zakładu. – Udało się! Przekroczyliśmy magiczną kwotę 100 000, a więc wspólnie stworzymy Nowy Zakład! Dzięki Wam wielkie!

Przeprowadzka Zakładu będzie kosztowała i to sporo. Same przewiezienie sprzętu pochłonie ponad 10 tys. zł. Do tego dochodzą prace remontowe, elektryka i oświetlenie. Kwestia pomieszczenia w tym kontekście również jest nie bez znaczenia. Musi to być bowiem pomieszczenie na parterze bądź wyposażone w windę towarową, mogącą udźwignąć wszystkie narzędzia, co dodatkowo zwiększa koszt całej przeprowadzki.

Na portalu PolakPotrafi.pl zorganizowana została akcja crowdfundingowa mająca ocalić jedyną w mieście otwartą przestrzeń dla majsterkowiczów. O zbiórce pieniędzy pisaliśmy pod koniec kwietnia. Zakład się przeprowadzi? Zbiórka trwa

W wielkiej zbiórce pieniędzy na uratowanie największego makerspace w Polsce udział wzięło blisko 1400 osób. W tej chwili na koncie jest 101 640 złotych, ale zbiórka kończy się za dwa dni. Do tego czasu wciąż można wpłacać pieniądze na konto.